Wpis z mikrobloga

Gdybyś mógł wybrać samodzielne rządy tylko jednej z tych dwóch partii którą byś wybrał?

Konfederację(Korwin+Ruch Narodowy+Korona) czy Lewicę (SLD+Wiosna+Razem)

#polityka #ankieta #4konserwy #neuropa #konfederacja #liberalizm #libertarianizm #nacjonalizm #wolnyrynek #socjalizm #komunizm #kapitalizm #bekazlewactwa #bekazprawakow

Którą partię byś wybrał?

  • Konfederacja (jestem wyborcą PO/Polski 2050) 13.5% (18)
  • Lewica (jestem wyborcą PO/Polski 2050) 32.3% (43)
  • Konfederacja (jestem wyborcą PIS) 2.3% (3)
  • Lewica (jestem wyborcą PIS) 1.5% (2)
  • Konfederacja (jestem wyborcą Konfederacji) 31.6% (42)
  • Lewica (jestem wyborcą Konfederacji) 3.8% (5)
  • Konfederacja (jestem wyborcą Lewicy) 3.0% (4)
  • Lewica (jestem wyborcą Lewicy) 9.0% (12)
  • Konfederacja (jestem wyborcą PSL) 1.5% (2)
  • Lewica (jestem wyborcą PSL) 1.5% (2)

Oddanych głosów: 133

  • 12
@FrancescoCerezarez: myślę, że byś poświęcił, czy by ci się to podobało, czy nie, jeśli w polsce byłyby prawa i przepisy wręcz dyktatorskie, srające na prawa człowieka, co by sprawiło, że reszta krajów by się odizolowała od polski i upadły by inwestycje. Fakt, że konfederacja jest eurosceptyczna też za dobrze nie świadczy o ich biznesplanie.
złota klatka to nie dla mnie

@FrancescoCerezarez: tylko, że w świecie konfederacji byłbyś w zardzewiałej klatce. Zresztą, lewica kieruje się w stronę modely socjaldemokratycznego. W skandynawii to działa i ludzie skandynawscy są najszczęśliwsi na świecie, a same kraje są bogate. Nie jest to moja bajka, ale ten model jest na świecie i działa, w przeciwieństwie do urojeń gospodarczych konfy.
@FrancescoCerezarez: nie dziwi mnie wynik obecny ani trochę, sondaże podobnie mówią o preferencjach wyborczych, w każdym razie partie polityczne robią analizy na czyje poparcie mogą liczyć, jeśli widzą, że nie mogą liczyć na nie od grupy x, to mają tą grupę trochę w dupie potem.