Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#hobby #psychologia

Przyczepił się do mnie jakiś neurotyzm w postaci poszukiwania zajęcia / hobby. Do tej pory zajmowałem się wszystkim i niczym, spróbowałem piwowarstwa, gotowania, sadzenia kwiatków i nic nie trwało dłużej niż parę miesięcy.
Jak gdyby nie ma na pewno niczego złego w próbowaniu tylko usilnie trzymam się myśli, że jak będę miał stałe hobby to będę ciekawszą osobą dla otoczenia. Zresztą byłoby ciekawiej rozwijać się stale i masterować jedno zajęcie.
I tak siedzę godzinami i przeglądam fejsa i z każdą przypadkową reklamą pojawiają się myśli

-O! A może rower sobie kupię. A niee, kupa kasy, nie mam z kim jeździć
-O! A jakieś świeczuszki bym sobie porobił zapachowe

I tak 100 myśli w ciągu dnia. Mało tego w dodatkowym zajęciu poszukuję też dodatkowego zarobku. Gdybym był w czymś dobry to mógłbym dorobić kilka złociszy, a raczej nie o to chodzi w hobby.

Drugim, możliwe że wynikającym z wcześniejszego opisu jest neurotyzm o chęci uporządkowania podwórka wokół rodzinnego domu.
Miejsce wygląda tak, jak typowe małorolne gospodarstwo, wszędzie #!$%@? rożnych cegłówek, krzaków w losowych miejscach, dziury w deskach od drzwi do szopy itd.

Ojciec, który tam mieszka nie przykłada się do zrobienia niczego, a raczej robi bałagan.
Miałem ochotę, założyć jakiś ładny trawnik, posadzić kilka drzewek, przypudrować stare ceglane ściany budynków aby nie były bez dziur i nie szpeciły.
Tylko po co?
Nie wiem czy kiedykolwiek tam zamieszkam, może po śmierci ojca sprzedam tą chałupę, a nawet ogarnięcie głupiego trawnika to sporo kasy, której nie mam za dużo.

Ale w głowie cały czas mam np. lęk przed oceną przez sąsiadów "ooo, Halyna zobocz, młody dostał dom i wszystko zapuścił" takie typowe chłopskie gadanie. Mimo, że sąsiedzi raczej dobrze wiedzą, że mieszkam w zupełnie innym mieście i nie mam czasu na takie rzeczy.

Mało tego mam chyba jakąś traumę po tym, jak ojciec robił bałagan i wszystko zostawiał pod nogami, a ja nienawidzę takiego stanu rzeczy.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61477662942c94000b1dd4ed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 3
Łap tu listę czym mógłbyś się zająć.

1. Motoryzacja
Interesujesz się klasykami, jeździsz na zloty, dbasz o swoje cztery kółka nawet jeśli oznacza to polerowanie passata b5, grzebiesz przy swoim golfie dwójce razem ze szwagrem, upalasz e46 pod remizą. Możliwości jest wiele, rób to co kochasz.

2. Rowery
Możesz jeździć w terenie, możesz jeździć na szosie. Kup rower i obcisłe gatki, i ruszaj w trasę!

3. Deskorolka (longboard)
Bądź jak Tony Hawk,