Wpis z mikrobloga

@LeCegua: no jakoś wykrywają tłuste śniadanie w krwi, nie koniecznie przez zawartość tłuszczu ale ...

@dizlly: jakiś rak się tu zebrał, nietypowy dla "baryłki". Ja proponuję zjeść pizzę, ale nie napychać się nią pod korek na wieczór.
  • Odpowiedz
@SebaD86: Bardzo dziękuję za rozsądne podejście do tematu.

@dizlly: Pytanie wcale nie jest głupie. Wiele osób nie zwraca uwagi na to jakie posiłki spożywa przed donacją.
A wbrew pozorom jest to bardzo ważne, tak samo jak dieta bogata w żelazo.
Od jednej pizzy wyniki nie powinny wyjść źle, chyba że będzie to tłusta pizza 100cm średnicy ;)

Tak jak radzi @SebaD86 po prostu nie napychaj żołądka do pełna i wszystko
  • Odpowiedz
@dizlly: pytanie nie głupie. Zależy jak jadasz na codzień. Jak jadałem różnie i nie zdrowo to raz zjadłem na śniadanie a potem zadzwonili na płytki i przeszło.

Innym razem jak zacząłem dietę długo mieć bez tłustych bez masła itd to raz zrobiłem cheat day w niedzielę i w poniedziałek wykryli. Kazali zjeść coś lekkiego cały dzień i wrócić dnia następnego.

Tłustość krwi oceniają po jej wyglądzie itd
  • Odpowiedz
@dizlly: Tak jak wyżej pisali - powinno się unikać tłustych potraw również dzień przed donacją. Sam byłem świadkiem jak gość chciał oddawać osocze a płynął z niego tłuszcz, zapytany co jadł wczoraj powiedział, że sałatkę z majonezem.
  • Odpowiedz
No właśnie pytanie zadałem, bo kiedyś mi odmowili i pytali co jadłem na sniadanie - to powiedziałem, że w sumie to nic, kanapke z wedlina. To spytali o dzien wcześniej i oswiecilo mnie ze jadlem karkówke.

Dlatego pytam o pizze bo jest na niej własnie ser a mam duza ochote :P
  • Odpowiedz
Kilka lat temu, wlepiając mi dyskwalifikację, lekarka poinformowała mnie, że dzień wcześniej także należy zachować umiar. Żadnych czipsów, orzechów czy golonki, bo tłuste potrawy mogą zatłuszczać krew nawet przez 24 godziny. Wtedy o godz. 9 zjadłem kromkę chleba bardzo cienko posmarowaną majonezem, z wędzonym łososiem. Zapytałem jak szybko ten tłuszcz zniknie. Odpowiedziała, że może po 18, ale nie na pewno. Tak więc już pół łyżeczki majonezu i niewielka ilość łososia zjedzona np.
  • Odpowiedz