Wpis z mikrobloga

Hej ,
Zbieram się po raz drugi do zakupu laptopa.
W sumie dla syna ale co tu ukrywać- chce wykorzystać szanse i kupić gamingowego aby nadrobić zaległości:)

Coś tam zacząłem czytać o procesorach i kartach graficznych bo mówiąc szczerze wypadłem trochę z tematu

No i teraz sam już nie wiem. Na początku myślałem o budżecie do 5k PLN ale kuszą mnie Ryzen 7 i GF RTX 3060 ale w takiej konfiguracji najciekawsze co znalazłem to HP Victus za 6349

https://www.x-kom.pl/p/674729-notebook-laptop-156-hp-victus-ryzen-7-5800h-32gb-512-win10x-rtx3060-144hz.html

No i nie wiem czy warto. Czy może zmienić procesor na Intela? Wydają się tańsze. Również karty są 3050, lub w ogóle niższe serie

Myślicie ze warto wydać tyle kasy za taki sprzęt czy są lepsze konfiguracje w bardziej rozsądnych cenach?

Może nie warto przepłacać i jest coś bardziej interesującego jakość/cena? No koło 4K?

Zaznaczę ze głównie GTA seria, RDR, wiedźmin, CoD, Minecraft - nic wyszukanego- przynajmniej narazie:)

Dzięki za opinie odnośnie alternatywnych procesorów i kart

#komputery
#laptopy
#gry
  • 10
@3ezwy: Bo zetknięciu się z paździerzami z serii HP Omen w życiu nie spojrzę na HP
1 egzemplarz: po 2 latach dysk hdd już zdycha, klawiatura do wymiany (ścierają się przyciski)
2 egzemplarz: w ciągu 3 lat padł zasilacz, klawiatura do wymiany (odpadają przyciski), dwukrotnie padł wentylator GPU, bateria do wymiany
@3ezwy laptop do gier odpuść. Też kupiłem potwora zadowolony że będzie i do pracy i do grania. Po pierwsze temperatura. Zapłaciłem za jakieś dodatkowe polerowane chłodzenie, dodatkowe wiatraki a i tak temperatura po 90stopni podczas grania. Po drugie straszny hałas z wiatraków. Po trzecie mały monitor + trzeba mieć oddzielna klawiaturę i myszkę żeby grać wygodnie. Za tą cenę złóż sobie PC i kup laptopa do neta.
Dodatkowo te układy graficzne w
@oakduck: W żadnych innych laptopach które przewijały mi się przez ręce nie trzeba było wymieniać tych rzeczy (poza baterią) przez min. 6-7 lat. Tylko to gówno się sypie notorycznie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@3ezwy: jak szukasz dobrego laptopa to patrz też na TDP karty graficznej, jeżeli będzie mocno zaniżone to się nie opłaca brać
@efceka No na dekstopa nie mam niestety miejsca. Poza tym chciałbym aby komp był mobilny- raz w jednym pokoju raz w drugim. Zdaje sobie sprawę ze moga być problemy z temperatura- mam podkładkę z wentylatorami- trochę pomaga
Ja z HP mam dobre wspomnienia ale kupiłem poprzednika w okolicach 2008 roku wiec (HP pavilon) i trzyma się do dziś bardzo dobrze - jedynie gniazdo zasilania się ‚wyswiechtalo’
@3ezwy desktopa można spokojnie zrobić małego, mobilnego, a nawet zamontować za monitorem, żeby łatwo było całość przenosić. Znacznie lepsza opcja.

Ale jak nadal chcesz lapka to trzeba polować na Promki na legiona.