Wpis z mikrobloga

Dostałem rozliczenie półroczne za media i wryło mnie w ziemię. Wg. zarządcy nieruchomości, zużyłem prawie 140 m3 ciepłej wody w pół roku na dwie osoby. Na moje nieszczęście nie sprawdzałem wodomierza od stycznia 2021. Po otrzymaniu rozliczenia wezwałem konserwatora, który stwierdził, że takie zużycie jest nie realne i powinno średnio wynosić 1/2 zużycia zimnej wody.
Odpisałem zarządcy, że coś musi być nie tak z licznikiem, a oni zaproponowali, że mogą wysłać go do legalizacji, ale muszę zapłacić 600 zł.
Nowy blok i tylko ja mam taki problem. To raczej niemożliwe, żeby był jakiś wyciek.
Miał ktoś podobny problem? Co jeśli po sprawdzeniu licznika okaże się, że wszystko jest w porządku? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W komentarzach zdjęcia liczników.

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #mieszkaniedeweloperskie
Justdoit - Dostałem rozliczenie półroczne za media i wryło mnie w ziemię. Wg. zarządc...

źródło: comment_163221813277NV4ylJ0fxX7si38MCz9r.jpg

Pobierz
  • 133
  • Odpowiedz
@Just_do_it: Jeśli jesteś przekonany, że to faktycznie jest problem z wodomierzem powinieneś zawnioskować u administratora o ekspertyzę wodomierza w urzędzie miar i wag. Ekspertyza kosztuje około 350 zł, a nie 600...
  • Odpowiedz
@gappaz: myślisz, że zarządca narzuca sobie "marżę" za ekspertyzę?
@masaj: jakiego mieszacza? W jakimś sprzęcie to może być? Raczej nie mam. Mieszkam tu od lipca 2020 i przy półrocznym rozliczeniu w grudniu 2020 wszystko było OK, a nawet miałem nadpłatę.
  • Odpowiedz
@Waleczny_Kalafior: Zgadza się. Wg. moich "wyliczeń" powinno być właśnie 56, a nie 156. Wszyscy sąsiedzi mają zużycie na podobnym poziomie, a u mnie o 100m3 więcej CW niż powinno być.
Ostatni raz notowałem zużycie 31.12.2020, zimna woda 25,82m3, a ciepła 21,62 m3
  • Odpowiedz
@Just_do_it: Wydaje mi się, że jebnął stawkę z czapy bo nawet sama legalizacja nie powinna kosztować 600 zł. Nowy licznik w sklepie kosztuje 40-100 zł w zależności od klasy i sposobu pomiaru. Po co legalizować zatem stary licznik za 600 zł jak nowy kosztuje mniej w sklepie? Tak jak pisze Waleczny Kalafior wydaje mi się, że uszkodzony jest wodomierz, ale to potwierdzi tylko ekspertyza z urzędu miar i wag.
  • Odpowiedz
@gappaz: dzwoniłem właśnie do urzędu miar i wag w Gdańsku i powiedzieli, że nie wykonują ekspertyz wodomierzy. W północnej polsce ekspertyzy prawdopodobnie wykonuje zewnętrzna firma w Słupsku.
Wstawienie nowego wodomierza nie likwiduje problemu. Stary licznik musi być sprawdzony, bo inaczej nie anulują mi rachunku.
  • Odpowiedz
@Just_do_it z tym mieszaczem-nie masz gdzieś głowicy termostatycznej? Czasem tu jest problem, u mnie w nowym budynku paru sąsiadów miało zamieszanie ze wskazaniami wodomierzy albo problemy z ciepłą/zimną wodą.

Druga opcja to ta 1 która wskakuje z dupy, powinni spisać bez niej.
  • Odpowiedz
@Just_do_it: gdyby kręciło się cały czas znaczyło by to, że gdzieś masz wyciek. Urząd miar i wag masz też w kaliszu tam jako firma wysyłamy wodomierze do ekspertyzy w przypadku gdy ktoś zgłasza zastrzeżenia do jego pracy.
Jasne wstawienie wodomierza nic nie zmieni, ale napisałem to by pokazać jaką bzdurą jest wołanie 600 zł za legalizację starego wodomierza skoro nowy kupisz za tyle ile pisałem.
  • Odpowiedz