Wpis z mikrobloga

TO? Co niby daje tytoń? WTF?


@Ptaszek99: Nikotyna - poczytaj se.

Tabaka zawiera tyton czyli nikotyne. Ale w przeciwienstwie do papierosow nie zawiera "substancji smolistych" i innych takich.

Z papierosow nikotyna jest wchlaniana przez pluca PLUS do pluc dostaja sie inne syfy. Z tabaki nikotyna jest wchlaniana przez "sluzowke nosa" I nie zawiaera innych syfow. Co nie oznacza ze nie jest szkodliwa w inny sposob.
tabaki nikotyna jest wchlaniana przez "sluzowke nosa" I nie zawiaera innych syfow. Co nie oznacza ze nie jest szkodliwa w inny sposob.


@gorzki99: Ja trochę nadużywam tabaki i czasem czuję jak mi leci do gardła, a może i dalej. Zastanawiam się, czy to ma jakiś wpływ na płuca - pylica (??). Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji.

@EmperorOfEmpire: Z tych wciągałem tylko Silver - fajny aromat coli, ale nie
@tooph bernard biały strasznie cukierkowy prawie nie kopie idealne dla słabych nosów. Jest beztytoniowa. Gawith silver zerzywiscie czuć cole. Ciekawe doznanie. Wilson topie jak diabli ostara mięta. Czegoś takiego jeszcze nie czułem po tabace. Kensington ciężko cos mi napisać po pierwszym zarzyciu.
Ja trochę nadużywam tabaki i czasem czuję jak mi leci do gardła, a może i dalej. Zastanawiam się, czy to ma jakiś wpływ na płuca - pylica (??). Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji.


@tooph: Hmmm

Uzywam tabaki od jakis 25 lat...

Pudelko na 2 dni :PPP

wplyw ma ale nie na pluca. Sluzowka nosa, zatoki itp. To ze Ci "leci do gardla" to zalezy od rodzaju tabaki, stopnia zmielenia,
Pudelko na 2 dni


@gorzki99: Ja zaczynałem od jednego na miesiąc, teraz jedno na 3 dni. Smarkanie jest dosyć uciążliwe, a niektóre tabaki całkiem zaklejają mi nos i nie mogę się tego pozbyć przez 2-3 dni, chyba że psiknę Otrivinem, ale tego wolę unikać. Może z pylicą trochę przesadziłem, ale pewnie część pyłu ląduje w płucach i się zastanawiam, czy one się jakoś oczyszczają. Bo z nosa, to #!$%@? się wiadomo
@tooph: Mi zaklejaj nos te "smakowe" sa przyjemne ale zapychaja. Czarna biore "na tony" i raczej nie ma problemu. Jak smakowe wezme (i to nawet te "high lvl") to juz zapchany kichol.

Raz na kilka miesiecy jak juz serio jest problem ze nie potrafie zasnac to kropelki xsylometazolin i w 30 sekund po problmie, Ale z tymi kroplami trzeba uwazac. I dlatego az na jakis czas :PP

Natomiast okreslenie "pylica" to
@gorzki99: A jaką bierzesz czarną? Mnie zapycha Red Bull i to dosyć szybko, ale bardzo mi smakuje. Przez ostatni tydzień wciągałem Białego Słonia, bo nic innego nie miałem pod ręką i on mi nie zaklejał nosa, ale nieprzyjemnie leci do gardła i nie czuję po nim nikotynowego kopa (może dlatego, że biorę małe ilości z powodu nieprzyjemnego duszenia).
@cotywiesz mocno daje w nos, drobno zmielona, sypka. Czuc mentol ale to porchl wiec oczywistość. Czuc jakies kwiaty. Ale jest to dla mało wyrazista tabaka muszę jej więcej popróbować. Jest spoko. Szczególnie dla kogoś kto lubi mocne uderzenie.