Wpis z mikrobloga

#komputery #rtx
O co chodzi z tym że karty np. RTX2060 mają różny pobór mocy. Niektóre 85W inne 115 W. Producent się za bardzo nie chwali która karta jest która. Nie da się też łatwo sprawdzić jaką ma się wersje. Te z większym poborem mocy mniej się nagrzewają ? Ponoć są ciutkę szybsze.
  • 8
@buddookan: piszesz teraz o laptopie? no mają inny power limit bo tam jest ograniczone chłodzenie, jak producent ma małą wiarę w wydajność chłodzenia to limituje np aby się nie przegrzała. oczywiście wtedy wydajność jest niższa.
-
na pc są limity ale są wyższe niż piszesz więc zakładam, ze o lapka Ci chodzi. na desktopach też połączenie sekcji zasilania użytej i chłodzenia, ale to ma małe znacznie, sam możesz ten limit w
@buddookan: pewnie maja różne rdzenie graficzne pierwsza 85W to orginalny rdzeń taki jaki miał być a ta 115 to odpad z produkcji 2080 który może być lepszy w zastosowaniach innych niż granie nawet o 50% to dotyczy stacjonarek a jak laptopy to tak jak ci napisał 10129.
@buddookan: jak widać na powyższym obrazku, gdy różnica w mocy wynosi ponad 30%, to różnica w wydajności nie sięga nawet 14%, a mocno wpływa na pobór mocy (większy zasilacz wymagany), temperatury, hałas, a więc i grubość maszyny i ilość materiału potrzebnego do jego wykonania.
Nie dziwi więc, że producenci rzadko decydują się na GPU z najwyższą mocą.
Stacjonarki i tak zawsze są o wiele szybsze, co też widać na powyższym obrazku.
@10129: ok w takim razie chodziło mu o wersje laptopowe nie ogarniam seri 2000 i jej poboru bo ja pominąłem nie widziałem sensu na przesiadkę z serii 1000 wrzuć na luz( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie to jak sobie pomyśle teraz to faktycznie ten pobór komiczny w obu przypadkach nad czym tu się zastanawiać ale #!$%@?łem babola jprd idę się schować.