Wpis z mikrobloga

Mircy.
Pytanie dotyczące podzielników(metrona telemetric) ciepła ogrzewania centralnego w blokach spółdzielni mieszkaniowych.
Wiadomym mi jest, że podzielnik zaczyna liczyć używanie ogrzewania od momentu osiągnięcia na grzejniku określonej temperatury (załóżmy 40 C).
Stąd pytanie. Czy różnicę zrobi jeśli postawię ogrzewanie na poziomie 3-4 czy od razu rozkręcę głowicę termostatyczną na MAX?
Podzielnik będzie tak samo liczył zużycie przy swojej temp. min i temp. max?
Jeśli tak to nie widzę sensu "oszczędzania" na cieple tylko od razu rozkręcić na MAX skoro tyle samo mam zapłacić.
Jakie są wasze opinie?

#energetyka
#ogrzewanie
#technika
#kiciochpyta
miecz_przeznaczenia - Mircy.
Pytanie dotyczące podzielników(metrona telemetric) ciep...

źródło: comment_1632342252Ab1H5T4R7deFfl8hBPikWF.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@miecz_przeznaczenia: Zapłacisz za ciepło wyemitowane z grzejnika, nie ważne czy grzejnik będzie miał 20 stopni czy 40 stopni. Ilość ciepła w przedziale czasu będzie większa w drugim wypadku i wtedy koszt ogrzewania będzie większy. Sumaryczny koszt ogrzewania, czyli utrzymywania odpowiedniej temperatury dla ciebie będzie w zasadzie taki sam. Termostat na grzejniku po osiągnięciu odpowiedniej temperatury sam przydławi zawór i tego ciepłą będzie mniej emitowane przez grzejnik.
  • Odpowiedz
@miecz_przeznaczenia nieważne co zrobisz i tak wyjdziesz na tym beznadziejnie i będziesz miał sporą dopłatę. A przynajmniej ja tak zawsze miałem, na 3 różnych mieszkaniach. Janusze ściągają kaloryfery i zakładaja inne żeby im nie liczyło. Połowa zakreci i żyje z ciepła przechodzącego przez sciany. Uczciwa część bloku się później na to zrzuca.
  • Odpowiedz
Janusze ściągają kaloryfery i zakładaja inne żeby im nie liczyło. Połowa zakreci i żyje z ciepła przechodzącego przez sciany. Uczciwa część bloku się później na to zrzuca.


@gradekmi: xD u mnie nie ma podzielników i wszyscy grzeją na pełną #!$%@?ę, blok płonie
  • Odpowiedz