Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirableki z #konin

Planuję w najbliższym czasie odwiedzić Wasze miasto na jeden-dwa dni i szukam rekomendacji, żeby spędzić ten dzień jak prawdziwy Koninianin (to tak się mówi?). Szukam miejsc nieoczywistych - TripAdvisora i inne stronki ogarnę bez problemu sam, ale lokalizacji mniej standardowych, ciekawych, ale codziennych i oczywistych dla mieszkańców Konina tam nie znajdę (może to być kultowy budynek, słynna kawiarnia, może to być nawet słynny żul lub mordownia), dlatego bardziej ufam Mirko.
Jeśli macie jakieś propozycje co zwiedzić, gdzie zjeść, gdzie odpocząć, gdzie wyjść wieczorem etc. to będę wdzięczny za pomoc (opcjonalnie więcej detali czego szukam w spoilerze)

  • 14
@Enmebaragesi: nadrzeczna to taka największa patola XD z tego co pamietam, ale tak jak mówię, większość pubów zamknięta niestety :/. Możesz się przejechać na titanica, czyli elektrownie w pątnowie ( nie wiem czy dobrze pamietam) Bulwary można obczaić i trochę pochodzić. Można zajrzeć do wieży ciśnień, bo tam galeria jest. Hmmmm, bardziej prócz legend znam sporo bandyckich anegdot XD
@Enmebaragesi: Ja jestem z Kalisza i bardzo lubię wpadać do Konina w wolny dzień, ma klimat to miasto, choć wiem że to trochę Detroit (mieliście kiedyś nawet takiego bloga).
Macie świetny park Chopina w starym Koninie, mały urokliwy bulwar, rynek. W nowym Koninie lubimy sobie posiedzieć koło fontanny po drugiej stronie hotelu Konin.
Kiedyś nawet myślałem się tam przenieść, pytałem ma forum lajt.fm, to myśleli że to prowokacja, że ktoś chce
@Enmebaragesi: Ta fontanna o której pisałem nazywa się "Koń".
A park przy Błaszaka bardzo fajny, z dwa lata temu spłonęła tam jakaś wielka plastikowa atrakcja na placu zabaw dla dzieci, a po drugiej stronie przy Przemysłowej komisariat :-D
Swoją drogą bardzo podoba mi się widok z wieżowców położonych w tej okolicy.