Wpis z mikrobloga

UI/UXowe mirki - Szukam monitora 27 cali (będą dwa takie same obok siebie), który można podłączyć przez USB-C i jednocześnie ładować Macbooka. Co polecacie w drugiej połowie 2021?

Moje kryteria:
- rozdzielczość 4K czy może jakaś inna? Zależy mi na tym aby interfejs/strony wyglądały naturalnie i nie były dziwnie przeskalowane
- fajnie jakby monitor miał cieniutkie ramki aby można oba monitory było przystawić blisko siebie
- cena: do 1500-2000 zł za jeden
- poprawnie neutralnie skalibrowane kolory (aby nie było zielonkawej czy niebieskawej szarości itd)
- nie będę przygotowywał grafiki do druku więc nie musi spełniać wyśrubowanych kryteriów do druku

_________

Póki co na oku mam LG 27” 27UL850-W

#ux #uxdesign #userexperience #userinterface #uiux #projektowanie
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MatthewDuchovny: przy 27 calach dobrze sprawdza się qhd, czyli 2560x1440. Jeśli robisz glownie ux i nic z druku, to nie kupuj nic drogiego bo nie ma sensu, tak naprawdę może się okazać że monitor za 700-1000 zł będzie się sprawdzał tak samo dobrze jak za 1500-2000. A przy UX to nawet paradoksalnie lepiej jak będziesz miał nie idealnie dobre kolory, bo to Cię zmusi do krytyczniejszego spojrzenia na kwestie kontrastu i
@Kien: tak, mój poprzedni monitor przy 27 calach miał właśnie tę rozdzielczość. Trochę obraz wydawał się niższej jakości ale jeżeli to jest bardziej realistyczne to oczywiście to nic złego.
Pozostaje kwestia znalezienia takiego monitora który ładuje i ogólnie przesyła obraz przez USb-c