Wpis z mikrobloga

Od ponad 35 minut wisiałem na infolinii T-Mobile i nikt mi nie pomógł (mają ewentualnie oddzwonić, jeśli coś się uda ustalić). Mimo wszystko może szybciej pójdzie na mirko, niż z typem, który sam mówił, że "właśnie oglądałem filmik na yt i też nie było rozwiązania" xD
Do rzeczy - zamówiłem w T-Mobile internet dla firm wraz z routerem i anteną zewnętrzną (mieszkam pod miastem, nie ma innej opcji niż mobilny albo radiówka). Router D-Link, natomiast kiedy loguje się do panelu, zupełnie nie mogę znaleźć opcji, żeby zmienić na antenę zewnętzną, a podobno w każdym routerze w ustawieniach to trzeba zmienić. No i zostałem z prędkością 5 mb/s pobierania, czyli taką, jaką mam już w telefonie bez żadnych wifi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy ktoś wie, gdzie to trzeba zmienić w panelu d-linka?

#internet #internetmobilny #tmobile #dlink
FunkyGogo - Od ponad 35 minut wisiałem na infolinii T-Mobile i nikt mi nie pomógł (ma...

źródło: comment_1632510732Jf80974vbw94xLOwLDsWqc.jpg

Pobierz
  • 9
@FunkyGogo Manuel nic nie mówi o zmianę anteny na zewnętrzną. Jest tam antena (ODU) które jak jest wykryte to już to jest anteną zewnętrzna . Według mnie nic nie trzeba zmieniać. Może masz gowiniany zasięg LTE próbowałem przestawiać antenę. Sprawdź gdzie jest nadajnik twojego operatora http://beta.btsearch.pl/ i w tamtą stronę skieruj antenę. W menu Connection Setup / ODU Control masz informację o sile sygnału. Zobacz czy jak kręcisz antena to się wartości
@leon121: Sprawdzałem wcześniej BT-esy i dokładnie w najbliższy skierowana jest antena. Jeśli tak ona dziala, to chyba podziękuję jednak t-mobile, bo właśnie zrobiłem speed test i z routerem i anteną zewnątrzną mam prędkość pobierania 6,89 mb/s, a przez mój zwykły stary telefon, gdzie udostępniam hotspot 9,66 mb/s (°°
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FunkyGogo: Dużego obciążenia stacji bazowej nie ominiesz "mocniejszą" anteną. Wymuszenie łączenia się na określonych pasmach częstotliwości mogłoby pomóc, ale D-Linki raczej tego nie umożliwiają. Jaką masz prędkość wysyłania, a jaką pobierania? Możesz spróbować ustawić antenę na inną stację bazową - może będzie mniej obciążona i w ogólnym rozrachunku pomimo słabszego sygnału prędkość osiągniesz wyższą.