Wpis z mikrobloga

Tata poprosił mnie, żeby złożył mu jakiś komputer do pracy (autocad i robienie mapek geodezyjnych), bo laptop już zipie przy wielu otwartych kartach na raz.
Poczyniłem takie coś link i chciałbym się spytać czy się nada do tego typu pracy? Może coś podmienić, coś jest na czarnej liście (czy jak to się tam nazywa), albo kompletnie źle się za to zabrałem.
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź ()
#komputery #hardware #autocad #cad
  • 31
@Scino: każda b560 obsłuży tego i inne procki ale nie każda będzie odpowiednia. Najbiedniejsze konstrukcję będą throotlować (przegrzewać się = zmniejszać taktowanie i napięcie procka żeby się schłodzić). Sam posiadam B560 bazooka i polecam, do 11600 z zdjętymi wszystkimi limitami spokojnie się nada
Chyba, że podmienić go i też ma zintegrowany układ i kartę wywalić?


@Scino: nie widzę sensu #!$%@? kasy na kartę grafiki jak do takich zadań taka wbudowana w procka wystarczy tak samo możesz wykorzystać 11600 i nie kupować grafiki, bo do niczego potrzebna nie jest
@Scino: Sorry że tyle czasu ale trzymają mnie pewne drobnostki przez które jest mi być w pełni zadowolonym z tego zestawu, zawsze gdzieś brakuje tej dodatkowej stówki złotych żeby było perfekcyjnie, no ale wyczerpując w 100% rzucone 4,2k na stół zrobiłbym coś w ten deseń i dokupił używaną GT210 z Allegro, są dwie w okolicach 50zł, wystarczy do wyświetlania pulpitu bo od tego jest taka karta.
Składam w Morelach bo po
@XkemotX: Ojejku, dziękuję ślicznie za tak obszerną odpowiedź. Szczerze, nie spodziewałem się, że ktoś się aż tak zaangażuje. Jutro mu pokażę ten komplet i jakbym miał jeszcze jakieś pytania, to będę się odzywać (mam nadzieję, że to nie kłopot, ale wydajesz się osobą, która się naprawdę na tym zna).