Wpis z mikrobloga

Pomijając ceny to jak mam kupić mieszkanie jak wszystko schodzi na pniu? Oglądałem sobie taką budowę na wczesnym etapie, dopiero dziurę w ziemi zaczynają robić. Odnalazłem stronę dewelopera i tam wszystko sensowne już posprzedawane, zostały same ochłapy. Termin oddania: koniec 2023 xD

Skąd ci ludzie wiedzą, że będzie coś budowane? Jak kupić mieszkanie jak wszystko już sprzedane na 2 lata wprzód? (°°
#mieszkanie #nieruchomosci #patodeweloperka
  • 15
@KorwinizacjaPrzelyku: Warto odwiedzić targi mieszkań. Ja tak dowiedziałem się o drugim etapie osiedla które mi się podobało i co chwile dopytywałem kiedy można rezerwować. Jak oferta trafiła na stronę to 90% mieszkań już była niedostępna.
@KorwinizacjaPrzelyku: już 3 lata temu zeby kupic ładny rozkład z ładnym widokiem za oknem podpisywalem umowe i placilem rezerwacje zanim wbili szpadel na budowie (czyli przed etapem dziury w ziemi). teraz musi byc duzo gorzej niz wtedy. ja sie dowiedzialem z gazety. gazeta napisala, bo urzad wydal pozwolenie. wiec teoretycznie moglbys sprobowac dowiadywac sie z urzedu (wydane pozwolenia na budowie)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@CzarnyOwiec: po to są rachunki powiernicze

@KorwinizacjaPrzelyku: no niestety mieszkania #!$%@?ło - zazwyczaj trochę kisnę z mirkow z #mieszkania ale patrząc na to co się stało w ostatnich dwóch latach to ciężko im trochę racji nie przyznać, że to musi jebnąć w którymś momencie xD

Ogólnie to współczuję jeśli ktoś nie ma gdzie mieszkać, a dodatkowo np zakłada rodzinę. Cała reszta w wielu przypadkach pewnie na wiele lat ukisi się
@KorwinizacjaPrzelyku: deweloperzy przesprzedaż uruchamiają do swojej bazy klientów (osob ktore kiedys sie z nimi kontaktowaly w sprawie innego mieszkania/osiedla), dodatkowo trzeba sledzic portale jak obido czy rynek pierowtny - chyba mozna tam ustawic jakies alerty. I sledzic na biezaco :)

Wcale nie jest tak ze najlepsze uklady ida w 1 dzien - zazwyczaj, chyba ze nagle fliperzy wszystko wykupuja i spekulanci, to na to nic nie poradzisz
@KorwinizacjaPrzelyku: są tańsze mieszkania, sama rozważam taka przeprowadzkę. Prawie dwa razy mniej zapłacę w mniejszym mieście za mieszkanie o identycznym standardzie/metrażu. Niestety, popyt jest, ale w 5 głównych miastach Polski. W reszcie wcale nie ma takiego mega popytu.
Skąd ci ludzie wiedzą, że będzie coś budowane?


@KorwinizacjaPrzelyku: Kupili w przedsprzedaży, a wiedzieli o niej bo już wcześniej kontaktowali się z deweloperem w biurze sprzedaży i czekali na kolejny etap.
Uderzaj od razu do biura dewelopera i pytaj o kolejny etap, albo nowe inwestycje jakie będzie uruchamiać.