Wpis z mikrobloga

Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna
-"nie szkoda Ci brac l4?"
-"przeciez wtedy płacą tylko 80%"
-"jeszcze sie w jakaś kwarantanne wpakujesz"
-"kiero sie wkurzy że Cie nie będzie"
-"masz wszystkich gdzieś nie dbasz o siebie to teraz sami będziemy musieli robić"
-"ja tam nigdy chorobowego nie brałem mleko z czosntkiem i do roboty"

To tylko kilka perełek które usłyszałem od piątku, uwielbiam podejście p0laka a potem wielkie zdziwienie że januszexy wykorzystują...ale jak mają nie wykorzystywać jak januszexy stworzył pracownik a nie janusz
#pracbaza #medycyna #zdrowie #polakicebulaki #polakirobaki
  • 213
Nic mnie tak nie irytuje jak p0lacka mentalność idę dzisiaj do lekarza po l4 z powodu grypy i już sie zaczyna

@dr_papieros:
Realnie właśnie ta mentalnośc odpowiada w Polsce za 150 000 zgonów z powodu covida.
Wszystkich których znałem i mieli covida, tak długo chodzili z nim do pracy jak się dało. Dopiero jak siadało na płuca lub ich poskładało, dopiero szli na wolne.
I robiły to nawet przedszkolanki, cała kadra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 38
@smk666:

@dr_papieros:
Z kolei na B2B L4 właściwie nie istnieje (są jedynie jakieś grosze z ZUSu i to po miesiącu choroby) i co teki człowiek ma zrobić? No ale w opinii publicznej to hurr durr przebrzydły przedsiębiorca, #!$%@?ć mu nowym ładem niech płaci tyle samo składek i podatków co na etacie. Nikt nie pomyśli, że to jednak coś za coś.
@smk666: Przecież możesz sobie opłacić chorobowe w składce takiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Ld93: Ale ZUS i tak nie płaci przez pierwszy miesiąc L4 a jednak takie nieobecności w zasadzie się nie zdarzają (oprócz wypadków czy ciąży). Branie tygodnia L4 na grypę czy inny szajs zawsze oznacza, że nie dostaniesz nic a do tego nie możesz nawet głupiej faktury wystawić. Była nawet sprawa, że ktoś na L4 otrzymał przelew za terminową fakturę i jakiś urzędas podważył mu zwolnienie bo przecież "pracował".
@dr_papieros ja ostatnio od starszej pracownicy usłyszałem że ona to już nie jedną chorobę w pracy przechorowała i zawsze bez l4 (wypowiedziane z dumą). Pracuje w aptece, gdzie teoretycznie powinno się szczególnie dbać o własne zdrowie, żeby nie zarażać dodatkowo pacjentów którzy mogą z różnymi dolegliwościami przychodzić po leki
XD biedni pracownicy na B2B, tak mi ich szkoda. Taka podjęli decyzję to niech się liczą z konsekwencjami. Nikt nie zabrania pracować na UOPie.


@CultedelaRaison:
Ale ja to jak najbardziej rozumiem. Nie rozumiem za to etatowców, którzy z jadem na pysku krzyczą aby na B2B #!$%@?ć wincy obciążeń. Dlaczego w tym kraju zawsze jest podejście "#!$%@? równo temu drugiemu" zamiast "odpuśćcie i mi"? Takie trochę "skoro ja żrę gówno to inni
@ATAT-2 I gdzie jest krzyk etatowców o #!$%@? obciążeń? Czy fiskalizmem jest domaganie się by chorzy nie zarażali?


@CultedelaRaison: Ależ nie o to chodzi. Jak kolega poruszył temat etatów czy B2B Ty odpisałeś od razu, że rozmawiamy o zarazkach i patogenach.

Jak rozumiem wyśmiewanie przedsiębiorców to rozmowa o zarazkach, tak?