Wpis z mikrobloga

Carlos Sainz znany na wykopie z faktu, że był pierwszym ogórem tagowym. (od niego się zaczęło Sainz ogór w 2017)
Jest 7,5pkt za Perezem w generalce. Redbull to najszybszy bolid tego roku i to fakt. Tylko pech i dnf sprawiają, że Max nie uciekł Hamiltonowi na 75pkt

To chyba dla mnie największe zaskoczenie sezonu. Byłem przekonany, że Charles zrobi z nim to w Q co Alonso z Vandoorne a w niedziele nie będzie dużo lepiej.

#f1
  • 9
  • Odpowiedz
@Raa_V: Ja byłem przekonany, że jego przejście z McLarena który jest na fali wznoszącej do Ferrari które w 2020 dzielnie walczyło w generalce z Alpha Tauri to olbrzymi błąd i największe nieporozumienie w F1 w ostatnich latach. No ale Ferrari się trochę ogarnęło a sam Carlos pokazał, że jednak potrafi jeździć i nie został podnóżkiem Charlesa czego się obawiałem. Gdyby rok temu ktoś mi powiedział, że w tym sezonie Sainz będzie
  • Odpowiedz
@Raa_V: nie powiedziałbym, że redbull ma najszybszy bolid, moze na 3-4 torach co były, reszta to pokaz klasy Verstappena. Myślę, że gdyby jeździł z Hamiltonem to byłby z 0.5s przed nim. Ver jest w formie jak Hamilton za młodych lat (2007 np) gdzie wyciągał z bolidu 110%.
  • Odpowiedz
@Raa_V: jak widzę słowa że Red Bull ma teraz najszybszy bolid to od razu przypomina mi się np. m.in Hiszpania, gdzie przewaga tempa Mercedesa w wyścigu była masakryczna, albo np. kręty techniczny tor na Węgrzech, który powinien pasować Red Bullowi, a zostali tam zezłomowani w kwalifikacjach przez Mercedesa(w wyścigu zresztą też ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale z drugiej strony była też np. Francja gdzie Red Bull był
  • Odpowiedz
@pataszon ale przecież Sainz już z dobrej strony pokazywał się w McLarenie. W drugim sezonie na pewno nie ukazał całego potencjału, zogurzył strasznie w Rosji właśnie, ale z tego co pamiętam miał też sporo pecha, dnf nie ze swojej winy czy awarie. Ale w 1 sezonie z McL regularnie smooth operator był grany zasłużenie. I do tego fajny z niego gość, dobrze się dogadywał z Lando i dalej jest między nimi fajna
  • Odpowiedz
@CienkiPPP: mi chodzi o czasy torro roso i renault, a w pierwszym sezonie w mclarenie była popularna opinia, w tym moja czy sainz który w poprzednich latach ogurzył czy na pewno wyciska max z mclarena
  • Odpowiedz