Wpis z mikrobloga

Cześć miłośnicy #gruparatowaniapoziomu i #podroze razem.

Dzisiaj chciałbym zachęcić do zobaczenia odcinka o Saksonii-Anhalt i wsparcia wykopu z nim

To szczególny region ze stolicą w Magdeburgu, kolebki Ottona Wielkiego i romanizmu niemieckiego. Park pałacowy w Worlitz, położony maksymalnie 3 godziny drogi samochodem z Polski uznany jest za pierwszy w kontynentalnej Europie park w stylu angielskim. A podążając jak po nitce wzdłuż dziesiątek zabytków architektury romańskiej dotrzeć możemy nad region winiarski Saale-Unstrut, gdzie znajduje się najbardziej na północ wysunięty oficjalny region winiarski oraz... tajemnice obserwatorium astronomiczne (albo słoneczne) w Gosseck, datowane na około 7-8 tys. lat.

#podrozujzwykopem #zainteresowania #ciekawostki #niemiecki #sztuka #gdziekawostki

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #pannoramixtrip
Pannoramix - Cześć miłośnicy #gruparatowaniapoziomu i #podroze razem. 

Dzisiaj chc...

źródło: comment_1632762496wFzMGESVwhZL0EwK5gxvEw.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
Hej wszystkim! Odcinek, o którym pisałem i którego zajawkę plusowaliście jest gotowy. Zapraszam Was Ciepło do niego i do wsparcia wykopu. Będzie mi bardzo miło: https://www.wykop.pl/link/6292119/legendarne-gory-harz-i-bajkowe-miasta-w-krate-4k/

@Proobs, @przedstawiciel_skrajnego_centrum, @doogroo2, @johan-kupsztal, @jalop, @SurowyOjciec, @gdziemieztym, @Kolsky, @Chillmos, @Kaczanista, @moki, @milvanb, @wojtek_bez_portek, @Gregre88, @bialegomisa, @MaszCalaKoldre, @FarmazonowyMsciciel, @heheszkant, @OldNoob, @Tuff, @analnydestruktor2, @Chehu, @Vort,
  • Odpowiedz
@Pannoramix: Mam dom w Saschen-Anhalt. Jeszcze tu nie mieszkam na stałe ale zawsze jestem na wakacjach. Nie zapominajcie o Marcinie Lutrze, w Eisleben są dwa muzea dom urodzenia Lutra i drugi w którym umarł. Oba są bardzo ale to bardzo warte polecenia. Do tego Halle, jest tam fabryka i muzeum czekolady, z całymi pokojami zrobionymi z czekolady, łącznie z meblami i figurami ludzi i zwierząt w naturalnej wielkości. W Halle, w
  • Odpowiedz