Wpis z mikrobloga

#grecja #covid19 #szczepienia #kwarantanna

Jakby kogoś interesowało, to właśnie wróciłem z Grecji bez szczepienia - zrobiłem na wyjeździe test antygenowy, ale w zasadzie nikt niczego nigdzie nie sprawdzał. Leciałem na Corfu z Okęcia - na lotnisku w PL na wyjeździe przy nadawaniu bagażu babka pobieżnie spojrzała w test, ale równie dobrze mogłem pokazać usprawiedliwienie od mamy - zerknęła dosłownie pół sekundy kątem oka i tyle. W same Grecji po przylocie zero weryfikacji czegokolwiek - jeden policjant na kilkaset osób, pobieżnie zerkał czy ktoś ma w telefonie/na kartce formularz lokalizacji pasażera - ale żadna to weryfikacja, nic nie skanowano. Na miejscu nikt o nic nigdzie nie pytał - w teorii nie mógłbym wchodzić do żadnych restauracji itd. W wypadku Corfu wszyscy wszędzie mieli na to #!$%@? głęboko - raz taksówkarz poprosił nas o założenie maseczek, poza tym wszędzie bez problemu, łącznie z kupowaniem leków w aptece typowo przeziębieniowych, bo klima mnie zniszczyła i kupowałem paracetamol, leki na kaszel i katar. Wszędzie wszedłem, nikt nie sprawdzał niczego.

Powrót zgonie z hashtagiem #100dnibezkwarantanny - bilet do Oslo i okazany na telefonie granicznikowi w Polsce - pobieżnie spojrzał = brak kwarantanny, puścili mnie normalnie niczego nie spisując, nie notując itd.

Także przepisy swoje, ludzie (na szczęście) swoje - albo miałem szczęście, albo normalni ludzie w dupie mają ten covidowy cyrk. Ewentualnie jeszcze pewnie opcja "na kogo trafisz". Niemniej jednak dla tych, którzy się boją, że w Grecji teraz jakaś maniana, to przynajmniej jeśli chodzi o Corfu totalny luz - ludzie tam się zachowują jakby nie było covidu, noszą maseczki ale to wszystko. Nie napotkałem policji sprawdzającej szczepienia/testy, w żadnej restauracji nikt o nic nie pytał, byliśmy w 2 hotelach i też przy zameldowaniu zero sprawdzania czegokolwiek itd. Pozdro.
  • 4
  • Odpowiedz
@MendaDesuu: ku**a - my jutro mamy wylot z Corfu do UK i dowiedziałem się, że musimy miec test antygenowy. Płyniemy statkiem z Albanii na Corfu, na miejscu mamy być o 9:30, mamy jakieś 1.5h w zapasie, ale żeby zabookowac jakikolwiek test to terminy są tylko od 8 do 9 rano. 2 tygodnie temu leciałem tak jak teraz Ryanairem tylko z Tuluzy i te pipy z Ryanair właśnie sprawdzały te testy 72h
  • Odpowiedz
@Disky: test antygenowy masz wynik w 20 minut, więc nie wiem jak z terminami ale idzie to dość szybko. Ja leciałem Wizzem ale de facto załoga nie powinna tego sprawdzać, bardziej straż graniczna. Z Corfu raczej wylecicie bez żadnych problemów, nie wiadomo jak na wlocie do UK.
  • Odpowiedz