Wpis z mikrobloga

spotykam się z chłopakiem, który mi powiedział, że nie wie czy dobrze, że studiuje medycyne bo i tak informatyka zastąpi lekarzy (°° jak myślicie, faktycznie Al zastąpi dermatologów czy radiologów w ciągu 20 lat?

nie dość, że mnie wkurzył, to nawet informatyke nie studiuje na politechnice ale na uniwersytecie, kiedy zapytałam ile zna języków programowania: powiedział, że żadnego... wyśmiałam, go, że z takim podejsciem nie napisze zadnego programu który zastąpi chociaz ułamek lekarza i minka mu zbledła.

szok, zwłaszcza, że myślałam, że ma troche oleju w głowie a ja właśnie siadam do nauki bo ona chociaz ma efekty (ʘʘ)

#informatyka #studbaza #tinder #zwiazki #programowanie
jmuhha - spotykam się z chłopakiem, który mi powiedział, że nie wie czy dobrze, że st...

źródło: comment_16328086188Ak3bZAVjr8nPVWZZJ6I4X.jpg

Pobierz

Waszym zdaniem

  • chlopak ma racje 32.3% (458)
  • ja mam racje 67.7% (962)

Oddanych głosów: 1420

  • 95
@jmuhha: Ma trochę racji, ale nie do końca. Medycyna to taka dziedzina w której potrzeba będzie lat testów AI i kontroli ludzi nad automatycznymi diagnozami, zanim jakiś system zostanie wprowadzony, a od tego kolejnych lat, zanim pojawi się szeroko w użytku. No i automat nie będzie w stanie zastąpić wszystkich lekarzy, a raczej odciążyć ich w pracach do których się nadaje, jak np. diagnostyka obrazowa. Ale to nie tak, że wszyscy
akurat radiologów ma szanse


@keton22: 90-95% poleci, zastąpią ich technicy którzy te zdjęcia bedą robić
5% (oby najlepszych) będzie potrzebnych do kontroli i rozwoju

to samo powinno objąć internę

technicznie to pewnie już by się dało, ale opór materii będzie ogromny
@jmuhha: Ewidentny dzban, niech spróbuje załatwić coś bez znajomości wśród lekarzy w dzisiejszej rzeczywistości.
@minadymna: Tak by się stało, gdyby klient zawsze wiedział czego chce, a tak nie jest więc programiści nie zostaną wyparci, przynajmniej przez najbliższej 50 lat. + są elementy które nawet najwybitniejszy algorytm nie ogarnie, tj choćby User Experience.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha:

jak myslisz, ile lat zajmie jeszcze ludzkosci to, by Al faktycznie zastąpiła niektóre specjalizacje?


To już trochę wyższa matematyka, myślę że nigdy bo ludzie na to nie pozwolą, wyobraź sobie że nagle ai osiąga w opór duża skuteczność i zastąpi 500 000 ludzi w pracy, oni tracą pracę myślisz że ci ludzie by się nie zbuntowali?
Oczywiście rozwój technologii prowadzi bardziej do pomocy człowiekowi a nie wyparciu człowieka, z wieloma
@jmuhha: Zastąpić to jest bardzo poważne słowo, generanie wydaje mi się że informatyzacja wpływając na wszystkie inne branże na świecie (w tym medycynę) jest ona usprawnieniem, udogodnieniem a nie zamiennikiem. Traktuje się ją jak dobry młotek czy mikser np.
- Aparaty coraz lepiej dobierają automatycznie parametry do zdjęć, poprawiają i robią automatyczną koretkę zdjęć. Czy to znaczy że zawód fotografa zniknął? Nie, po prostu mają więcej możliwości.
- Powstały roomby które
@jmuhha: On będzie pracować w prywatnej firmie, a ty na NFZ będziesz leczyć ze skutecznością jak znachor, także lepiej się tam ucz pilnie, bo dobrych lekarzy brakuje, ale za to ego każdy ma wybujałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@strongBAD: przestańcie opowiadać tę bajkę o tym, że AI nie potrafi odróżniać jakichś prostych rzeczy. Pewnie, że jak ktoś wytrenuje gówno to będzie miał gówno ale już w 2012 alexnet rozpoznawał obrazki dużo lepiej od ludzi więc to nie do końca jest tak jak na memach. Obecnie jesteśmy już na dużo dalszym etapie w rozwoju sztucznej inteligencji