Wpis z mikrobloga

#budownictwo #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta

Chłopaki z mojej obecnej firmy będą pracować na budowie po 10-12h dziennie 6 dni w tygodniu na zewnątrz, bez możliwości schowania się od warunków pogody, kupiłem już im dobre buty bhp, nirprzemakalne, kaski, polecane ciuchy bhp, czapki i zastanawiam się co jeszcze mogę im kupić?

Jakąś odzież termo? Hajs nie gra roli ale ja po prostu nie wiem, bo nigdy w takich warunkach nie pracowałem.
  • 15
  • Odpowiedz
@011010110110110: czyli wszystko, co należy już im zapewniłeś. Pamiętaj, że +5 st. w październiku to "w **** zimno" natomiast +5 st. w lutym to "uff jak gorąco" i pracownicy rozpinają kurtki i zdejmują czapki. To samo tyczy się Ciebie.
Budowa to nie przedszkole. Najważniejsze, żeby było gdzie zjeść kanapkę pod dachem i gorącą herbatę wypić. Mega ważny jest toi toi - o ile dasz radę załatwić. Umywalka o tej porze roku
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka: Ja nie będę pracował, będę tam tylko raz na jakiś czas zobaczyć postęp prac, od bycia tam i ustalania co robić jest kierownik, którego Chłopaki znają i się dobrze z nim dogadują - ja zresztą też znam dobrze ich i jego.

Toi Toi będzie, ogrzewana kanciapa, prąd, woda gazowana / niegazowana / coca cola / soki dla wszystkich unlimited.

Chłopaki mają wynajęte już 2 domy, każdy będzie miał swój pokój
  • Odpowiedz
@011010110110110: o kurde, ale szef z Ciebie! ( ͡° ͜ʖ ͡°) pamiętaj, żeby tylko ich nie rozpieścić, bo do takich warunków ludzie szybko się przyzwyczajają. Coś na zasadzie "dasz palec, a oni całą rękę biorą". Dyscyplina musi być i muszą wiedzieć, kto jest szefem. Ja już miałam taką firmę, że brygadziści rządzili, a nie kierownik. Przerwy trwały po 40 minut, pitu-pitu itd. Uwierz mi - na koniec
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka: Szczerze, to odwaliłem numer, bo dostałem propozycję od kolegi, żeby coś zbudować, pojęcia o tym kompletnie nie mam i podkupilem całą brygadę od innej firmy - tych ludzi znam bardzo dobrze, dostali pensje x1.5, lepsze warunki i wiedzą, że jak będzie wszystko dobrze, to będą spore premie, bo dzielę wszystko na pół - zarobię finalnie na czysto 800k, to pół moje, pół dla chłopaków do podziału, dla nich robota życia,
  • Odpowiedz
@piornik_z_sarenka: Chłopaki mają zakaz picia i zazywania czegokolwiek. To warunek kierownika, bo tak mieli w poprzedniej firmie. Mały konflikt bo jestem alkoholikiem i narkomanem, ale mam nadzieję, że mnie kierownik nie #!$%@? xDD
Siedzę zamknięty na terapii, wszystko przez telefon ogarniam i wszyscy jeszcze szczęśliwi. Start od 5.10, wszystko już chyba załatwiłem co trzeba było
  • Odpowiedz