Wpis z mikrobloga

#pytanie #bialystok #kielce #zamosc
Chce na kilka dni wyrwać się w końcu na mini urlop i chciałem zobaczyć jakieś miasto którego do tej pory nie widziałem. Pomyślałem o wschodzie kraju no i zastanawiam się nad: Białystok, Zamość, Kielce. Czy ktoś z mieszkańców danych miast mógłby podpowiedzieć mi co jest wartego zobaczenia lub odwiedzenia w którymś z tych miast? Albo jakąś genialna knajpa która trzeba odwiedzić. No cokolwiek :D
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@endipek: jak się skończy stan wyjatkowy to z całego serca polecam Białowieżę.
Niedaleko Zamościa - Szumy nad Tanwią, Szczebrzeszyn (2 pomniki chrząszcza, nie jest to jakieś wyjątkowe ale zdjęcie można zrobić), Stawy Echo w Zwierzyńcu.
Bielsk Podlaski - jest sklep gdzie kręcili Znachora (ale wygląda to fatalnie). Oprócz tego ładna cerkiew
@endipek zależy co cię interesuje. Jak będziesz autem to Białymstok spoko. Centrum daje sporo możliwości i głównie weekendami ciężko że stolikami i miejscem ale to też dobrze bo miasto żyje. Sam Białystok jakoś mega atrakcjami nie stoi jak to miasta tego typu. Ale okolice są już super - kładki, jedna druga puszcza, dzika przyroda itp. Ale to jak mówię, co komu i co kto lubi.
@endipek: jeśli chodzi o Białystok - to zgadzam się z przedmówcami, ale ostatnio zostało otwarte Muzeum Sybiru - nowoczesne miejsce opowiadające o masowych wywózkach w głąb Rosji. Nówka sztuka - jeszcze tam nie byłam, ale myślę, że naprawdę warto - jedyne takie miejsce w kraju.
Drugim ciekawym miejscem jest Muzeum Ikon w pobliskim Supraślu w prawosławnym montasterze. Tam również poczujesz klimat naszego podlasia.
Mimo to poza zwiedzaniem samego centrum Białegostoku warto
@Shleizer wejdę i polookam

@IgorK dzięki

@DUB7 nie musi być tanio, ważne żeby było warto ;)

@swinka_morska powiem Ci, że nawet jeśli wygląda fatalnie ten sklep to bym chętnie zobaczył bo znachora katują co roku w TV, prawie na pamięć znam xD

@svatco jakoś Biały wydaje mi się dużo większy

@Maver87 będę autem to zawsze można gdzieś podjechać. A w Białym zimniej niż w innych regionach kraju? To może na grzyby bym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@endipek:
Warszawa - długość geograficzna Śródmieścia - 21,00E.
Kielce - długość geograficzna centrum - 20,63E.
Napisz "chcę zobaczyć Polskę B" a nie wschodnią Polskę. Bo Kielce i Świętokrzyskie to jedyna Polska B po tej stronie Wisły( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Mieszkam tu kilkadziesiąt lat.

Ale jak lubisz zieleń i małe góry plus skałki
@DUB7 nie musi być tanio, ważne żeby było warto ;)


@endipek: Generalnie warto. Pawilon Towarzyski to wg mnie najlepsza restauracja w Białym (byłem kilkanaście razy). Ostatnio troche odjechali z menu od moich klimatów ale i tak spoko. Enklawa też jest spoko ale jeszcze nie znam jej tak dobrze jak Pawilonu. Uważaj na restauracje Babka - wg mnie mocno sie popsuła, czesto mają braki w menu i dowiadujesz sie o tym przy