Wpis z mikrobloga

mam takie pytanko.
Skąd Ci wszyscy ludzie biorą pieniądze na to zeby jesc z panna w restauracjach? skad oni biora hajs na fury za 100k? i to mlodzi ludzie. nie rozumiem tego. Nie kazdy przeciez jest synem prezesa banku lub synem lekarza.
sam zarabiam te #!$%@? 6k w warszawie co i tak jest szczytem wszystkiego zeby tyle zarabiac i nikt z moich znajomych w wieku 26 lat nie zarabia nawet polowy tego, wszyscy jestesmy po studiach, nei mowcie mi tu ze to wszystko IT bo nie wierze. Skad brac hajs na to wszystko? #warszawa #krakow #wroclaw #hajs #pieniadze #lekarze #korpo #korposwiat
  • 225
@Johnnysins Nie bierzesz pod uwagę błędy postrzegania. Na 1000 ludzi może 20-30 ma takie high-life, super fury, etc. Ale to na nich zwracasz uwagę, nie na szaraczków. Poza tym tak jak ktoś pisał wyżej - przy zarobkach 12k/miesiąc wyjście do knajpy nie powinno być trudne. A fura za 100k w leasingu na 5 lat to jest rata <2000/miesiąc. Więc jeśli dla kogoś to jest priorytet, to też nie jest jakiś kosmos.
@Johnnysins: Wtf xD O ile nie chodzisz do Buthery and wine z dupami to kolacja z drinami albo butlą wina wyjdzie 300 zł maks. A raczej nikt tak nie je kilka razy w tygodniu. Auto w leasing, mieszkanie na kredyt i elo mortadelo.
@dzieju41 pamiętaj że za leasing trzeba płacić co miesiąc jak za kredyt na mieszkanie, druga sprawa w leasingu jest coś takiego jak wpłata własna i odkup często na początek trzeba wrzucić 20% wartosci samochodu, dodatkowo ubezpieczenie nowej fury to 4-5k rok.
@Johnnysins Są różne zawody. I tak naprawdę może to być 25 latek który jest stolarzem albo 22 latek po zawodówce i z fachem elektryka. Są zawody w których się dobrze zarabia bo jest deficyt ludzi. Do tego w każdym zawodzie możesz zarobić dużo jak jesteś ogarnięty. Nauczyciel w prywatnym przedszkolu prowadzący szkolenia i warsztaty może zarobić 6k. Do tego 90% nowych samochodów jest brana w leasing i to nie jest tak że
no i #!$%@? do końca życia bo nie mozesz odlozyc na wczesniejsza emeryture ani dorobic sie kilku mieszkan xD


@fat_american_kid: W sensie że rezygnować z przyjemności w życiu żeby móc wcześniej nic nie robić i kupić dodatkowe mieszkania?
Jaki sens ma życie w takim wypadku. Powiem ci że każda przyjemność wcześniej jest lepsza niż później.
To samo w wieku 20 lat daje więcej satysfakcji niż w wieku 35 lat. Trzeba więc
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@Johnnysins: Patrzysz na zarobki ludzi na etacie u kogoś. Większość jednoosobowych działalności na własną rękę da ci więcej niż te 6k. Jakieś usługi typu glazurnicy, stolarze instalatorzy zarabiają często więcej niż korpoludki it. Z mojego otoczenia to instalator/konserwator syst. P. Poż. Wyciąga ok 30k. Typ co kładł mi płytki w łazience jeździ nową Panamerą bez leasingu. Znajomy stolarz 12-25k zależnie od miesiąca itd itp. Mógłbym trochę wymieniac. Studia nic nie znaczą.
Większość z tych ludzi których nie podejrzewasz o zasobny portfel wydaje na kredyt. Dostępność takiej karty kredytowej z limitem np 20k jest bardzo prosty. A jak masz już taki limit to możesz kupować wydawać.