Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Kontrola oświetlenia :) Szukam lampki nowej.
Stary wysłużony convoy już mnie drażni bo za słabo oświetla drogę i nie jadę tak szybko jakby sobie tego nogi życzyły. Zastosowanie głównie #szosa bo do lasu w nocy się boję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym by miała długi czas na baterii gdyż ponieważ chciałbym kiedyś jakieś ultra pojechać. Wiem że power bank i tak będzie konieczny. Budżet dowolny ale bez przesadyzmu. Macie jakieś propozycje albo co sami używacie i jesteście zadowoleni?
#rower
  • 27
@matka19002: Jak zwykle nie może zabraknąć:
Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo
@UszneStopery: wcześniej miała zimne światło, w suchych warunkach mam wrażenie że dużo lepiej na 40% mocy wszystko było widać. W mokrych warunkach cieplejsze lepsze, ale ilu ludzi jeździ w deszczu?
@mmichal: za 25$ można spróbować, ale dla mnie właśnie siłą B01 jest wymienne aku 21700 - po prostu wożę jedno zapasowe zamiast za każdym razem się martwić/pamiętać o ładowaniu.
@dymel: @n_____S: kumpel zamówił, dam znać na tagu jak przyjdzie bo zapowiada się fajnie
Do tej pory ich latarki (rockbrosa) były zgodne z opisami. Obstawiam ze w środku jest 21700 więc 4800mAh możliwe, a nawet jak jest 3500 to będzie bardzo dobrze. Brakowało mi możliwości podładowania wahoo w trasie :)
@matka19002: mam 2 lampki z którymi nie boję się jeździć z prędkością ~50km/h - B&M Lumotec IQ-X oraz dwie sztuki Lumintopa B01. Zastanawiałem się jeszcze nad testem tej co @guru8 podesłał, ale ona ma chyba specyficzne ogniwa z + i - po jednej stronie (zapasowe majątek kosztują, problem z ładowaniem), dlatego ją wykluczyłem kiedyś. No i w StVZO chodzi o to żeby większość światła właśnie skierować do przodu, nie jest ono
@matka19002: To że lampka daje dużo światła przed kołem, to raczej błąd niż zaleta. Im więcej światła blisko, tym bardziej zwężają się źrenice i potrzeba więcej światła, taki paradoks. Światło powinno być rozłożone tak, że dużo daleko i trochę blisko. Mam Lumintop B01, mam B&M ixon iq premium. Obie nie świecą jasno blisko, a jeździ się komfortowo, nawet przy dużych prędkościach. Minus Lumintopa to za ciepłe światło. Minus ixona to tylko