Wpis z mikrobloga

1836 + 1 = 1837

Tytuł: Achaja Tom 1
Autor: Andrzej Ziemieński
Gatunek: fantasy
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Ocena: ★★★★★★★

Książkę zabrałem ze sobą na urlop i pochłonąłem bardzo szybko, jestem już po przeczytaniu wszystkich 3 tomów i z całym cyklem jest trochę jak z memem o spidermanie i lornetce ( ͡° ͜ʖ ͡°). Momentami łapiesz się za głowę co ty czytasz za gówno, ale chcesz czytać to dalej. Tom 1 jest zdecydowanie najlepszy z całego cyklu. Drażnić mogą dziecinne zwroty i spełnianie seksualnych marzeń autora, które w tej części jeszcze nie są aż tak irytujące. Książka posiada 3 wątki, z których jeden według mnie nie miał największego sensu i równie dobrze mogłoby go nie być.
Akcja jest jednak szybka i jeśli chcemy przeczytać jakiś fantastyczny odmóżdżacz to idealnie według mnie się do tego nadaje. Idealnie nadaje się na podróż gdy wiele rzeczy może nas rozpraszać, a zgubienie wątku nie będzie tragiczne w skutkach.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ziemianski #achaja #fantastyka
Yanush3564 - 1836 + 1 = 1837

Tytuł: Achaja Tom 1
Autor: Andrzej Ziemieński
Gatunek: ...

źródło: comment_1632993726pu4hpNx5ct6UMWN4nZ5F5P.jpg

Pobierz
  • 10
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.3 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-10-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-01-02 - Użytkownik DoubleM ocenił na: ★★★★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. 2016-03-04 - Użytkownik majorgross ocenił na: ★★★★★★★★★★ (10.0 / 10)
@makrofag74: na razie czytam jeszcze raz Władcę Pierścieni i zamierzam przejść przez wszystkie dzieła #tolkien od Silmarillion po Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa, więc jeszcze trochę poczeka i Pomnik i Virion, i ten najnowszy cykl który wyszedł bodajże w ubiegłym roku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polecam jeszcze:
cały cykl
Cykl z Henrym Wiltem
Wilt (1976) – wyd. pol. Wilt, Zysk i S-ka 1998, tłum. Zuzanna Naczyńska
The Wilt Alternative (1979) – wyd. pol. Szalone dni Wilta, Wydawnictwo Tenten 1994, tłum. Zuzanna Naczyńska lub Alternatywa według Wilta, Zysk i S-ka 1999, ten sam przekład
Wilt On High (1984) – wyd. pol. Odjazd według Wilta, Zysk i S-ka 2000, tłum. Zuzanna Naczyńska
Wilt in Triplicate (1996)
Wilt in Nowhere
Niezły też jest cykl:
Marta Kisiel - 01 Dożywocie
Marta Kisiel - 02 Siła niższa
Marta Kisiel - 02a Szaławiła
Marta Kisiel - 03 Małe Licho i tajemnica Niebożątka
Marta Kisiel - 03b Małe Licho i anioł z kamienia
Marta Kisiel - 03c Male Licho i lato z diabłem
Marta Kisiel - 04 Pierwsze słowo
Marta Kisiel - 05 Oczy uroczne