Wpis z mikrobloga

Mircy, może się znajdzie na sali jakiś specjalista. Od 1.5tygodnia budzę się w ciągu nocy ze zdretwiałą ręką. Na początku było to 1 w nocy i tylko nieznacznie, to sądziłem że źle śpię. Od przedwczoraj jest to znaczące, a dziś czuję mrowienie w palcach prawej ręki nawet przy pisaniu na telefonie. Wracam z urlopu i chce się z tym szybko udać do lekarza i dlatego proszę o odpowiedzi na parę pytań.
1. Czy isc do rodzinnego po skierowanie czy od razu uderzać prywatnie.
2. Jak prywatni to ortopeda czy neurolog?
3. Czy może od razu fizjoterapeuta?

Dziękuję za wszelką pomoc ()
#medycyna #kiciochopyta #lekarz
  • 12
@sas1906 byku też tak miałem okazało się że po prostu spałem tak że przyglądałem sobie tą rękę odcinając dopływ krwi budziłem się i ręka zdrętwiała musiałem ją 5 minut rozruszać. Nie wmawiaj się żadnych chorób tylko sprawdź czy po prostu u ciebie to nie ma miejsca
@Marcymon W ciągu dnia też tak mam od wczoraj. :/

@swiniakstatysta Ostatnio przytyłem 3kg, a ogólnie w dobrej. W pracy oraz po niej dużo się ruszam i dlatego się dziwię.

Dodatkowo pominąłem, że za młodego miałem problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, a raczej jest to znaczącą informacja.
Dodatkowo pominąłem, że za młodego miałem problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, a raczej jest to znaczącą informacja.


@sas1906: lec do dobrego fizjoterapeuty, mysle ze dowiesz sie wiecej(na usg ewentualne i tak kazdy bedzie Ci skierowanie musial dac) a i masazyk w cenie.
@sas1906: poczytaj o zespole ciesni nadgarstka, bo to zakres unerwienia nerwu pośrodkowego. Problem moze tez leżeć wyżej, jezeli miales problemy z kregoslupem szyjnym, cokolwiek to znaczy. Idź do rodzinnego, pokieruje dalej.

https://swiatrehabilitacji.pl/wp-content/uploads/2020/08/swiat3054.jpg

Ehh, nie ma to jak dostać diagnozę niewydolności krążenia, SMA i cukrzycy a żaden baran nawet nie zapytał co właściwie drętwieje. Wykopowi spece od tupolewów, wspinaczki wysokogórskiej i medycyny. ¯\_(ツ)_/¯