Wpis z mikrobloga

Czy bieganie na bieżni jest dużo gorsze niż na dworze? Chodzę na siłownię i bardziej mi pasuje od razu zrobić trening w jednym miejscu niż później się jechać do domu, przebierać się itd.

#bieganie
  • 9
@derton778: Biegałem właśnie kilka razy jak byłem na siłowni, tak przy okazji. Hałas bieżni i brak świeżego chłodnego powietrza przeszkadza osobie przyzwyczajonej do biegania na dworze. I jeszcze tak ogólnie - takie bieganie nie przygotowuje mentalnie do startów. Na żywo masz nierówne nawierzchnie, zmienne warunki pogodowe itp.
A na bonus: Możesz nauczyć się przeskakiwać nad przesuwającą się bieżnią zamiast biegać. Bo można dużo mniejszym wysiłkiem wybijać się w górę tylko niwelując
@nohtyp_: Przez "mentalnie" miałem na myśli właśnie wybieganie w różnych warunkach pogodowych i przyzwyczajenie głowy, że np.: czasami jest wmordęwind i po nawrotce wcale nie lepiej. Że da się przebiec półmaraton, gdy w butach woda chlupie, a zalane kałużami koleiny próbują wykręcić stopę, ale nic złego się nie dzieje. Dostaniesz takie warunki na biegu, to nawet pójdzie lepiej ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_wooky: nie do końca się zgadzam. Bieżnia jak dla mnie jest niesamowitym treningiem mentalnym, nie do porównania z niczym innym. W każdym absolutnie każdym momencie mogę zejść i skończyć. Koniec. Komfort jest krok ode mnie. Na zewnątrz, nawet na głupim kółku dookoła osiedla jak ci się odechciewa w połowie trzeba dojść i wrócić do domu. W środku górskiej trasy też zasadniczo, nawet jak masz już dość, trzeba dotrzeć do jakiejś cywilizacji.
@mozgogrdyczka: W sumie to myślimy podobnie. W moich wpisach chciałem przekazać, ze bieganie na zewnątrz pomaga w przełamywaniu barier mentalnych (w końcu do domu trzeba jakoś wrócić) i możemy się sprawdzić w bardziej zróżnicowanych sytuacjach, więc jesteśmy na to później przygotowani.
A tak jak piszesz, na bieżni trzeba już mieć to coś, co pozwoli wytrzymać mimo pokusy, że można skończyć w każdym momencie. No i psychicznie monotonia wykańcza. Trening mentalny, ale
@derton778: Bieżnia na start i dla podtrzymania kondycji nie jest zła i nie będzie się dużo różnić od biegania tym samym spokojnym tempem na dworze. I wiadomo lepszy taki trening niż brak treningu, a jeśli przy tym optymalizujesz czas na inne rzeczy to czemu nie. Bardziej na kondycję wpłynie regularność i czas poświęcony na bieganie, jak miejsce wykonywania biegu.