Wpis z mikrobloga

Różnica w inflacji między Polską, a Niemcami to 1,7 punktu procentowego.
Różnica we wzroście pensji to 8 punktów procentowych na naszą korzyść
Ktoś mi może wyjaśnić dlaczego to jest zła sytuacja?

Bo generalnie właśnie w stosunku do Europy PiS genialne panuje nad inflacją
#ekonomia #gospodarka #bekazpisu #niemcy #polska
F.....o - Różnica w inflacji między Polską, a Niemcami to 1,7 punktu procentowego.
R...

źródło: comment_1633153424P9JI7FNaatlc2peMQU75OO.jpg

Pobierz
  • 174
@staryalkus: mi urosły o 33% ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale faktem jest, ze większość ludzi nie dostało podwyżek, a drożyzna jaka panuje w sklepach przeraża nawet mnie, a zarabiam dość dobrze jak na polskie warunki.
kłamią o wzroście wynagrodzeń. Bo komu niby rosną zarobki? Mi na pewno nie, mojej rodzinie też nie, ani nikomu kogo znam też nie rosną

A komu to rosną wynagrodzenia szybciej od inflacji? Chyba politykom i ludziom, którzy pracują w RPP. Ja w 2021 tyle samo zarabiam co zarabiałem w 2019 roku.


@staryalkus: @Freeyour: co to za bzdury? Cały czas obserwujemy wzrost płacy minimalnej z roku na rok jest coraz większa.
P.....1 - > kłamią o wzroście wynagrodzeń. Bo komu niby rosną zarobki? Mi na pewno ni...

źródło: comment_1633161407RQ7EJKcymTmLPdBK4vzYqp.jpg

Pobierz
@bartekppp: @staryalkus: @Fan_Morawieckiego:
Myślę że problemem, którego tutaj nikt z komentujących nie dostrzegł, jest to że porównywane są dwa mocarstwa oraz nasz kraj. To jaka jest inflacja w USA(sic!) w żaden sposób nie określa tego czy wysokość inflacji w Polsce jest na odpowiednim poziomie.

To porównanie pokazuje jak bardzo problem jest nie zrozumiały. Proszę poczytać o roli dolara na świecie oraz o stanie finansów państwa Niemieckiego.

Z Bogiem i
płaca minimalna i średnie wynagrodzenie nie są wiarygodnymi danymi.


@mattz_: a jakie dane są wiarygodne? Dane w stylu mi i moim znajomym nie rośnie wypłata? Przedstawiłem statystykę z której jasno wynika wzrost płac.

Do tych rewelacji w Nowym Ładzie podchodziłbym z dystansem, bo jest to tak zagmatwane i niejasne, że jest wysoce prawdobodobne że znów wyjdzie tak że zamiast mniej zapłaci się więcej.


@mattz_: wczoraj to chyba uchwalili i kwota