Wpis z mikrobloga

#podroze #wlochy #mediolan

Hejka chce się wybrać na #citybreak do Mediolanu.

W jakiej dzielnicy radzicie wynająć mi #hotel lub #mieszkanie

Co chce porobić:
- powłóczyć się po w miarę bezpiecznych uliczkach
- wstąpić do jakiejś małej #kawiarenka
- obejrzeć trochę zabytków
- #chillout

Na co zwrócić uwagę przed podróżą?
Może możecie polecić jakiś blog turystyczny?

P.S. Pierwszy raz będę we Włoszech

#turystyka #podroze
  • 19
@Turysta10: no to pewnie lepiej zrobisz jeśli pokręcisz się po Bergamo - tam więcej zabytków (Citta Alta), fajne widoki, może to nie jest jakaś znana atrakcja w Polsce, ale każdemu się podoba. Mediolan w sumie odarty jest z typowego włoskiego klimatu starożytnych miasteczek - oczywiście też warto, ale wystarczy, że przejdziesz przez Galerię Wiktora Emanuela, pokręcisz przy Duomo Milano, a później pochodzisz sobie po mieście. Nic więcej konkretnego chyba nie zobaczysz.
@ramirezvaca takiej flory nie chce oglądać ;-)

Nie wiem kiedy lecę może w tym miesiącu może w listopadzie.

Mam taką pracę że mogę z dnia na dzień podjąć decyzję. Na razie rozglądam się. Bo chyba już na 100% podjąłem decyzję że chce lecieć w ten rejon Włoch.

Pierwszy pomysł był do Paryża ale zdałem sobie sprawę że jednak tam się boje i sam nie zorganizuje fajnej podróży do Paryża.
@Turysta10: jeśli chodzi o forum to szczególnie można przejrzeć atrakcje, bo te rzadziej znikają w porównaniu do restauracji. Stwórz sobie plan co chciałbyś zobaczyć. Jeśli wpis jest stary to zawsze można jeszcze pogooglować. Dobre knajpy też z reguły nie znikają.

Jeśli chodzi o nocleg to zależy od czasu i budżetu - jak możesz wziąć hotel w centrum (najlepiej sieciówkę) to będzie dobrze. Samo Bergamo nie jest duże i ma dobrą komunikację
@Turysta10: Włochy = gówniane śniadanie więc nie dopłacaj chyba, że masz jakieś sprawdzone, co ja mogę polecić:

Agriturismo Crotto Di Somana – miejscowość Somana nad Mandello del Lario

Bed & Breakfast Il Danubio – Bergamo

pierwsze przy Como i przy szlaku na Grigne - mają dobre śniadania
drugie w Bergamo bardzo sympatyczna właścicielka śniadanie włoskie, ale cena była dobra.

zdjęcie poglądowe z Grigny :P
ramirezvaca - @Turysta10: Włochy = gówniane śniadanie więc nie dopłacaj chyba, że mas...

źródło: comment_1633261886K9WKGXZMnFAw5MIh1L0LDU.jpg

Pobierz
@Turysta10: jest eventbrite.com , ale najlepiej w googlu każdorazowo sprawdzać "event milano"/"event bergamo" - czasami miasta mają swoje stronki, które są bardziej aktualne.

Niemniej może jest coś lepszego, ja też za bardzo nie interesuję się wydarzeniami, chyba że to jakiś sylwester albo wiem, że coś konkretnego się dzieje (imprezy sportowe).