Wpis z mikrobloga

Miraski z #elektronika ratujcie - potrzebuję speca od silników RS550/RS555 do #elektronarzedzia. Ponoć popularne silniki do wiertarek itp.

Silnik model RS-555PH-22130 zaczął mi hałasować (klika), pod obciążeniem dźwięk jest dość głośny i niesie na cały sprzęt - kierownica #fanatec. Producent odmówił pomocy, a tego modelu nie idzie kupić.

Na allegro są tylko silniki wysokoobrotowe i z wałem po jednej stronie. Mi potrzebny silnik taki, jak na załączonym obrazku do tego musi być wolniejszy.

Być może da się naprawić ten silnik, który posiadam stąd szukam pomocy. Czy sama wymiana szczotek może pomóc? Jeśli nie, czy jeśli zakupię silnik z krótszym wałem jest w stanie ktoś go przełożyć? Może ktoś z Warszawki w temacie?

W komentarzu wstawię zdjęcie szczotek - może jest jakiś mistrzu na pokładzie i po zdjęciu wyłapie problem.

Pozdrawiam bączki!
DragDay7 - Miraski z #elektronika ratujcie - potrzebuję speca od silników RS550/RS555...

źródło: comment_1633214184Ffhl6IaLD9uObxlVHGNZRZ.jpg

Pobierz
  • 20
@dlugi_: a no i na tym elemencie, na którym się szczotki trzymają musi być miejsce, żeby nagwintować otwory na 2 śrubki do trzymania czujnika obrotów. Zwróć uwagę, że na zdjęciach raz jest z małym otworem, a raz duże otwory, gdzie nie ma miejsca na gwint. Kompletnie mi wyleciało z głowy. Tak czy siak i tak magik jesteś, że znalazłeś takie coś. Zamówię tylko po to, by się przekonać czy pasuje.
@dlugi_: cześć mój najlepszy internetowy kolego - naprawiłem, kierownica działa na silniku z olx, czekam na ten właściwy z ali. W między czasie chciałbym zamówić zapasowe plastikowe zębatki do enkodera - ta, która siedzi na wałku silnika - 16t 10.8mm i 32t 20.2mm. Niestety próbowałem szukać dopisując encoder i inne #!$%@? muja - wymiękam. Wiesz może jak to znaleźć?