Wpis z mikrobloga

Szukam kogoś kto ma czas i zna się na #internetmobilny #lte . Było by miło gdyby pochodził z #legionowo #wieliszew
Na początek: mieszkam około 500-750m od wskazanego na załączonym obrazku BTS-a. Właściwie to widzę go z okna mojego mieszkania.
Rozważam: zakup internetu (pakiet L za 90zł/mies.) od #tmobile z modemem Huawei B535 (po instalacji ogarnę agregację).
Jeśli to miało by sens to jestem gotów na rozbudowę np. zakup anten do modemu, zakup lepszego modemu, w przyszłości zakup modemu pod 5G (zmiana taryfy). Modemu nie chciałbym używać jako router. Po LAN-ie do switcha - PC, konsola. 2 szt. Deco M4 (Wi-Fi mesh na mieszkanie dla urządzeń mobilnych/dla gości).
Światłowód do mojego mieszkania jest uszkodzony, jedyny dostawca, który nie naprawi usterki, administracja budynku ma mnie i dostawcę internetu w poważaniu. Po LAN-ie nie ma opcji. Jestem zmuszony na internet mobilny. Chętnie posłucham rad i opinii kogoś znającego się na rzeczy.
Pobierz mianek2107 - Szukam kogoś kto ma czas i zna się na #internetmobilny #lte . Było by mi...
źródło: comment_1633252161U4biLX9HcBHXAU6S4mp47w.jpg
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@mianek2107: najpierw zanim się za to wszystko zabierzesz sprawdź jak działa u ciebie T-Mobile. Nie bierz abo na próbę, tylko weź ofertę na kartę i testuj w godzinach. Ja robiłem co 3h speedtesta od 6:00 do 0:00. W sumie Orange też możesz sprawdzić bo to ten sam bts, a jak będzie dostępny u ciebie ich światłowód (i będzie działać) to ci z miejsca i bez problemu zmienią LTE na światło.
@mianek2107: zmiennych dla internetu mobilnego jest zbyt dużo, żaden teoretyk ci realnie nie pomoże. Lepiej zapytać na grupie Facebookowej twojej miejscowości co działa sąsiadom najlepiej.

Nie spotkałem jeszcze nigdy osoby zadowolonej z internetu mobilnego, więc na twoim miejscu zebrałbym takie osoby z twojego budynku i wspólnie wiercił drugą dziurę w dupie zarządcy budynku. Niestety musicie być mega upierdliwi jeśli chcecie coś załatwić.
W obiekcie jest tylko 1 dostawca Internetu, który kładł instalację. Gdzieś w połowie mam przerwany przewód. Kucie i naprawa odpada. Nie jestem w stanie stwierdzić czy przysłano mi niedouczonych instalatorów, kręcili się, sprawdzali z dobrą godzinę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mianek2107:

Na początek: mieszkam około 500-750m od wskazanego na załączonym obrazku BTS-a. Właściwie to widzę go z okna mojego mieszkania.


No i super. Jak nie będzie zawalony to nie trzeba będzie anteny zewnętrznej.

zakup internetu (pakiet L za 90zł/mies.) od #tmobile z modemem Huawei B535 (po instalacji ogarnę agregację).


Z tego co poczytałem niżej, to masz zamiar użyć go do czegoś więcej niż przeciętny użytkownik. Wymień brandowany B535 na normalny od
@Kokos: Żeby ogarnąć po skrętce, muszę mieć zgodę administracji na kucie w ścianach w pomieszczeniu technicznym by poprowadzić tam gniazdo elektryczne dla modemu przy rozdzielni czy szafie (nie wiem bo tam nie byłem) oraz klucze by m.in. móc wpuścić instalatorów do tego pomieszczenia w celu zainstalowania modemu, którego się nie da zainstalować w moim mieszkaniu. Elektryk zapewne też do ogarnięcia z papierami (o ile dopuszczą kogoś z zewnątrz). Jutro podejmę próbę
@mianek2107 mieszkałem w podobnej odległości od BTS w Chotomowie i korzystałem przez pewien czas z LTE Orange (1TB danych na firmę chyba za 69 zł). Generalnie nie miałem z netem większych problemów (a pracuję zdalnie), normalnie korzystałem z HBO, Netflixa, CDA i Amazon Prime (jedynie Rakuten odwalał parodie), do tego TV z WP Pilot. Dramatem było online na PS4/PS5/Switch, bo pingi były kosmiczne, więc jakakolwiek gra była praktycznie niemożliwa. Sąsiedzi nie byli