Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
Postanowiłem spróbować się z ręcznym introligatorstwem i rzeźbieniem w skórze :)
Bardzo ciekawa przygoda z mnóstwem wyzwań.
Całość zrobiłem sam: przygotowanie stron, szycie, kapitałki, obicie skórą, rzeźbienie, farbowanie i złocenie.
W komentarzu zestaw zdjęć z całego procesu.

Tak wiem, skaz i niedoskonałości jest pełno. To był pierwszy raz kiedy się na coś takiego porwałem ;)

#berbusiowycraft #diy #leatherworking #ksiazki #introligator #chwalesie
Pobierz Berbelucha - Postanowiłem spróbować się z ręcznym introligatorstwem i rzeźbieniem w s...
źródło: comment_1633276153AX6NASuQx96bGgUn4r3LQI.jpg
  • 13
Nie widać niedoróbek przynajmniej na fotach. Ile czasu zajęło ci wykonanie całości? Ile kosztował materiał? Domyślam się ze najdroższa była sama skóra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@godzil: samej roboty to tak z 8h max, rozciągnięte na około 1.5 tygodnia. Jednostkowy koszt materiału to spokojnie poniżej 150zł ale ciężko to dokładnie policzyć teraz. Sporo rzeczy już miałem, typu sznurek jutowy czy farba do skóry. Skóra o dziwo nie musi być droga :) ta którą wykorzystałem to economic od juchcika, 30zł za mały błam. Akurat mi trochę go zostało.
Materiał to też nie wszystko bo narzędzia potrafią podbić koszty
@Berbelucha: Wow, nieźle. Też ostatnio zacząłem się w to bawić ale okładam na razie tylko płótnem i nie szyłem jeszcze nic od zera. Działam na starych książkach. Wrzuciłem ostatnio wpis z kilkoma książkami. Ale mam trochę pytań:
1. Czy te wszystkie wzory w skórze były wycinane/żłobione, czy można to jakoś Robić na gorąco? Sprawdziłby się laserowy grawer?
2. Jakie narzędzia i materiały na początek do podstawowej obróbki skóry na książkę są
@Zamoysky: dzięki :)

1. wycinane swivel knife. Na pewno można laserem grawerować skórę ale dla mnie to za droga zabawa :) co do robienia na gorąco to nie w taki sposób jak to. Na gorąco się np wypala logotypy. Ale też jestem dość początkujący więc co ja tam wiem :P

2. Do obicia okładki potrzebujesz noża. Kostka rymarska może być przydatna do dociskania przy klejeniu ale nie jest niezbędna.Skórę kleiłem Eco-Flo