Wpis z mikrobloga

No dobra 3 dzień masy i to jest jakiś żart... naprawdę tego jedzenia jest za dużo. Nie ma bata muszę coś innego wykombinować i tutaj wchodzi chyba na scenę olej spożywany na zimno. Już kiedyś tak piłem sobie oliwę z oliwek, potem ją mieszałem z colą.

Co o tym myślicie? W sensie żeby nadwyżkę kaloryczną uzyskiwać z samego tłuszczu? Jaki olej wybrać, chcę żeby był tani i miał jakieś przyzwoite właściwości, nie szukam niczego niezwykłego za 100zł/litr.
Bardzo tani był olej rzepakowy, w sklepach żadne butelki nie są z 'na zimno' bo kiedyś sobie pochodziłem po sklepach kaufland/tesco/biedra/lidl, najłatwiej znaleźć oliwę z oliwek. Z internetu znalazłem jeszcze lniany i rydzowy.

Zamierzam spożywać chyba 1x50ml, czasami 2x50 lub 1x100ml... przynajmniej kiedyś tak robiłem przez jakiś czas, choć nie pamiętam czy to coś dawało ale chyba tłuszcz z oleju normalnie jest przyswajany w układzie pokarmowym?

#dieta #mirkokoksy #olej #tluszcz
  • 22
@kamil-mg: nie da rady, po prostu jest tego za dużo, z redukcji na masę podbiłem tylko 1000kcal i po prostu nie daję rady tego zjeść, choć wcześniej myślałem że nie będzie problemu.
@miecz_przeznaczenia: Koszty jeśli nieprzesadzone są w porządku, oliwe z oliwek kupowałem w przedziale 30-40zł za litr wiele lat temu.
@SargonofAkkad: jak Twoj zoladek to wytrzyma i masz zapewniona odpowiednia podaz bialka, wegli i tluszczy, to nie ma wiekszego znaczenia z czego pochodzi nadwyzka kaloryczna.
@Saprofit: Tak z dnia na dzień o 1000 choć to nie jest też takie 100% z dnia na dzień bo przez ostatnie 2 tygodnie redukcji zmniejszałem stopniowo deficyt ale planowo jak miałem na początku września tak z początkiem października poszło o 1000 w górę i obecnie powinno być 300-500kcal na plus.
@shdw: Czyli nierafinowane oleje mój żołądek przetworzy normalnie? A jak to jest z rafinowanymi? Zjem je ale mają one
@SargonofAkkad: jak reszta diety jest ok, to dorzucenie 50-100ml dowolnego tluszczu nie zrobi wiekszej roznicy zdrowotnie, o ile nie jest to 100g trans-fat, ale nie wiem gdzie bys tyle uzbieral. Zacznij moze od zmiany rzeczy ktore jesz na takie gestsze energetycznie zamiast dodawac losowo olej, bo to tam musi byc problem.
@UlanaGraszka: a jakby dodać do wody? W sensie wiem że się nie wymiesza ale kiedyś tak oliwe piłem z colą i dzięki temu nie czułem smaku oliwy.

Zacznij moze od zmiany rzeczy ktore jesz na takie gestsze energetycznie zamiast dodawac losowo olej, bo to tam musi byc problem.


@shdw: Tylko nie wiem co mogę dać gęstego energetycznie, zakres jedzenia wydaje mi się dość wąski i nie mam żadnego pomysłu. Oprócz
@SargonofAkkad: to się nie dziw, że ciężko to przejeść. Ja bym po prostu od końca redukcji zwiększał na spokojnie co tydzień kalorie o 200-300 aż do osiągnięcia nadwyżki.
Poza tym wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego po redu i tak mogą być diametralnie inne, więc tym bardziej zdałbym się na obserwację
@Saprofit: @UlanaGraszka:
@shdw: Tak sobie pomyślałem właśnie że pewne aspekty w ogóle wyleciały mi z głowy, zapomniałem że mogę sobie dać mleko zamiast wody do odżywki białkowej. Pokombinuję jeszcze z suszonymi owocami ale pewnie ten olej i tak będę musiał kupić. W każdym razie dzięki za odzew.