Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu wrzuciłem zdjęcie z instrukcjami LEGO które przetrwały

Dziś można powiedzieć że po robocie. Zostały mi już pojedyncze klocki i części figurek i innych pierdół. Co miałem na instrukcja u to poskładałem a cała reszta to był mozolny proces wyszukiwania co bardziej charakterystycznych elementów na internecie, sprawdzania w jakie zestawy wchodziły i cóż tego mogę złożyć

Wyszło tyle ile widać na zdjęciu. Jest kilka zestawów w pełni kompletnych (pod względem klocków, pudełek nie mam wgl oprócz jednego do wieży shoguna), większości brakuje elementów jednego, dwóch...kilku. Aalbo figurki lub kilku jak np w przypadku tego szaro czarnego budynku z liśćami (mam tylko figurkę typa zamkniętego w środku i kilka łuków+kołczany oraz brązowa czapeczkę Robin Hood ale ani jednej figurki z tych chlopkow co obsadzają ten zamek). W kilku przypadkach byłem w stanie zamienić klocek innym kolorem no ale wciąż znaczy to że czegoś brakuje

Najwięcej bo w sumie prawie połowy nie mam z tej straży pożarnej po prawej. Brakuje też trochę dosyć specyficznych elementów - no dolnej części rakiety kosmicznej, magnesu+uchwytu od tej stacji kosmicznej, linek (gdzieniegdzie zastąpiłem zwykła nitką do szycia), plastikowych rurek od technicow (w trójkołowcu i motorówce). Najgorzej że sporo elementów kojarzę że powinny być (jak chociażby ta rakieta czy ludek od wozu z dzikiego zachodu - jest tylko czapeczka i zwykle niebieskie gacie a chustę, tors i główkę wcieło mimo że na bank były) ale je wcieło niewiadomo gdzie - przeszukałem już strych ale niestety nie znalazłem więcej klocków

Cóż, pozostaje porozbierac, umyć brudy i zrobić spis brakujących części od kazdego zestawu i podokupywac a potem pokompletować, kupić pudełka kartonowe, spakować i opisać numerami. Znaczna większość braków to pierdoły po pewnie kilka groszy albo złotówe-dwie ale podejrzewam że kilka elementów będzie mega drogich albo nie do dostania

Różnie też jest z naklejkami - stacja benzynowa ma jedną jeszcze nalepiona na klocki ale reszta jest już stara i brudna - do wywalenia

Zapewne po wszystkim pójdą na handel ale to się jeszcze zobaczy

#lego #zabawki #chwalesie
BorysKafarov - Jakiś czas temu wrzuciłem zdjęcie z instrukcjami LEGO które przetrwały...

źródło: comment_1633346756lxjnZ32J8ABNjAyizSvi8R.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@szCichy: używałem tej strony w celu identyfikacji z którego zestawu mogą pochodzić elementy. Natomiast same instrukcje obczaialem na toysperiod

A czy generalnie na bricklinku jest możliwość zrobienia takiej jakby listy zakupów którą ci potem strona przefiltruje i powie od którego sprzedawcy możesz kupić większość elementów ? Bo wyszukiwanie każdego jednego i ręczne robienie tego tak żeby kupić jak najwięcej z jak najmniejszym rozrzutem sprzedawców może być upierdliwe

No I nie powiem
  • Odpowiedz