Wpis z mikrobloga

Zgłaszać szkodę z OC sprawy czy z własnego AC z regresem na OC? Co jest lepsze? Szkoda - uszkodzone drzwi kierowcy i pasażera, błotnik przedni oraz tylny (na oko naprawa wyniesie ze 20k)

#pytanie #ubezpieczenia
  • 11
@emot jeśli masz oświadczenie czy coś to jedziesz z ubezpieczenia sprawcy. Mi ostatnio regres uznwali pół roku przez co przy przedłużaniu podniosło mi składkę :/
@czuczer: Dzięki kolego. Nie mam oświadczenia, ale wezwałem policję i oni wszystko zanotowali. No właśnie tego podniesienia składki się boje, chyba wybiorę OC sprawcy.
Nie mam oświadczenia, ale wezwałem policję i oni wszystko zanotowali


@emot: po co więc w ogóle rozważasz likwidację szkody z własnego ac skoro właśnie do tego służy oc żeby z niego likwidować skutki szkód komunikacyjnych których nie jest się sprawcą?
@emot: OC sprawcy. Jeżeli była policja i masz kwity to sprawa jest z góry wygrana. Załatw sobie kosztorys napraw z ASO i jak się ubezpieczalnia odezwie to im prześlij. Raczej będą chcieli rzeczoznawcę posłać to zadbaj o to, żeby wzięli jakiegoś neutralnego a nie „swojego” (wypytaj z jakiej firmy itp, musi być osoba trzecia).
@emot: jak zależy ci na tym żeby było szybko, a nie masz innego samochodu, to po prostu wynajmij auto zastępcze, rozbitka wstaw do aso lub polecanego serwisu i tyle, ubezpieczyciel wtedy będzie gonił z formalnościami bo będzie musiał później zapłacić jeszcze za auto
chyba że masz drugi samochód to wtedy nie bo może ci wtedy (niebezpodstawnie) odmówić pokrycia kosztów wynajmu samochodu
@emot ja zawsze, niestety musiałem, dzwonilem do ubezpieczyciela sprawcy, potawalem co i jak i pytałem do jakiego warsztatu w okolicy swojej mogę wstawić. Robili i sru