Wpis z mikrobloga

#programowanie #api #dokumentacja #firmy #informatyka

Mirki! Być może jest Was tu dużo, którzy tworzą takie rzeczy więc może to wpłynie na jakieś przyszłe projekty, które dopiero powstają.

Nic mnie nie #!$%@? tak, jak dokumentacja, która mając np. 120 stron opisu interfejsu, pierwsze 30 poświęca rzeczom tak oczywistym i elementarnym, aby stronę później #!$%@?ć NIEZROZUMIAŁYM przykładem, albo z dupy opisami funkcji nie dając nawet namiastki przykładu jak to ugryźć z jakiejkolwiek strony.

Integrowałem dziesiątki już usług dużych korporacji, m.in. UPS, Allegro, PocztaPolska, InPost, Facebook, Google, DPD, DHL, GLS, PayPal, OneSignal czy eService. I poza drobnymi wyjątkami, większość (a szczególnie PocztaPolska) to jakiś chory żart.

Pamiętajcie: JEDEN PRZYKŁAD WART TYSIĄCA SŁÓW ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I żeby nie było, nie mogę być odosobniony w odczuciach bo #!$%@? StackOverflow czy różne grupy tematyczne są przesiąknięte prośbami w stylu: Jak to #!$%@? ugryźć, dajcie wskazówkę chociażby podstawowego echa.

#wyznaniezdupy #zalesie
Pobierz nadmuchane_jaja - #programowanie #api #dokumentacja #firmy #informatyka 

Mirki! By...
źródło: comment_1633433924ChpiRlFJBRMhv0LkH98D2g.jpg
  • 6
@nadmuchane_jaja: zwykle tworzę brand booki czyli coś podobnego jak dokumentacja tylko skupiające się na wyglądzie materiałów reklamowych.

Oczywiście jest tak, że ja jestem agencja reklamowa 1, która tworzy tą książkę dla klienta X, który przekaże to potem agencji reklamowej 2. I oczywiście ni-chu-a nie ma komunikacji między dwiema agencjami i robimy tylko to co klient każe przez te poradniki są tak #!$%@?, że mogę tylko współczuć drugiej agencji, która musi rozgryźć
Pobierz SzubiDubiDu - @nadmuchane_jaja: zwykle tworzę brand booki czyli coś podobnego jak dok...
źródło: comment_1633517761L6EaCTktK54EJunmvkJnIv.jpg