Wpis z mikrobloga

@H13D: ulgi to raczej żadnej, chyba, że działka jest oznaczona jako grunty orne klasy V i niższej albo grunty zadrzewione i zakrzaczone, to wtedy są zwolnione z podatku. Masz wypis z rejestru gruntów albo znasz klasy ziemi?
Jeszcze też pytanie co to oznacza "oświadczenie podatkowe" w sensie komu to składasz.
@StefanBadyl do urzędu miasta, deklaracja podatkowa. Nic nie dostałem, mam jedynie akt dziedziczenia. Wpisałem 1ha jako grunty niestanowiące gospodarstwa. Wiesz ile może wynieść taki podatek? Na zdjęciu stara satelita, teraz jest tam jeszcze więcej chaszczy, jak to oznaczyć?
@H13D: okej, do urzędu, czyli IR-1 informacja o gruntach i załączniki, ZIR-1 albo ZIR-2.
No 1 ha to już gospodarstwo będzie raczej. Żeby dobrze wypełnić to wszystko to musisz znać klasy gruntów. Znasz numer działki/działek? Możesz zadzwonić do wydziału podatków/podatków i opłat/finansowego i dowiedzieć się jak ta działka jest oznaczona. Albo do starostwa.
A podatku to tam będzie gdzieś w granicach 200-300 zł rocznie.
@StefanBadyl czyli powinienem to wypełnić jako gospodarstwo? Na logikę uznałem że chodzi o gospodarstwo rolne z definicji, czyli jaks działalność. Numer znam ale nie mam na to żadnych papierów, tak po prostu mi powiedzą?
@H13D: gospodarstwo rolne to obszar grunty o powierzchni powyżej 1 ha fizycznych albo 1 ha przeliczeniowych (każda klasa gruntu ma przeliczniki) i tylko ten fakt się liczy do podatku rolnego. Jeżeli znasz numer działki, gdzie leży i na kogo do tej pory podatek był, to powinni ci powiedzieć. Ja bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) próbuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)