Wpis z mikrobloga

Wiem, że jest tutaj kilka mirków mających spore doświadczenie ze starszymi #bmw. Czy macie jakieś doświadczenie / wiedzę o skrzyni SSG II? Wpłado mi w oko #e46 z taką skrzynią. Zastanawiam się nad zakupem jako drugi samochód w domu. 225k km na liczniku.

Czy jest faktycznie aż tak ryzykowną opcją jeżeli chodzi o awaryjność? Czy są dostępne częsci zamienne (kompletna nowa skrzynia z ASO kosztuje obecnie 30k PLN)? Czy ciężko jest znaleźć warsztat, który podejmie się serwisu takiej skrzynii? Czy to prawda, że nawet ASO miewa problem z jej obsługą?

#bmw #e46
  • 7
@kipowrot: Co trzeba by przy takiej konwersji wymienić oprócz samej skrzyni, kierownicy, drążka zmiany biegów, kierownicy itp? Wymiana komputera, czy samo kodowanie?

Edit: Wygooglałem już. Jest sporo info. Kwestia znalezienia warsztatu, który by się ewentualnie podjął
@PIENSCI_WONSZA skrzyni nie trzeba, przecież to ta sama skrzynia jest( ͡º ͜ʖ͡º) Tylko trzeba ciegna podłączyć, lewarek, ozdobniki w środku i takie tam osprzęty i podpinać hydraulikę ze skrzynki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PIENSCI_WONSZA: wygląda dość spoko, zwróć uwagę na zaparowany klosz prawej lampy. Pytanie czy była walona i jak mocno, w dodatku kwestia brania oleju i stanu silnika. 330i z SMG nie kupuje kupuje się do jeżdżenia do kościoła
@Reynald: Dla mnie są to obecnie niewielkie pieniądze. Kwestia zakupu zabawki na weekendy, którego nie odczuję szczególnie w portfelu. Z tej perspktywy nie spuszczam się więc nad tym czy to coupe, czy sedan lub touring. Ma być w dobrym stanie i R6 pod machą. Mam jednak rozsądek i nie chcę wpakować się w niepotrzebne koszta, czy ganianie po całym kraju za specem od skrzynii. I czy chcę tyle dać? Pewnie, że