Wpis z mikrobloga

#binance #kryptowaluty #pytanie #futures #perpetual

Mirki, mam problem.. albo ja coś źle rozumiem albo coś źle robię ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Postanowiłem dziś pobawić się dźwigniami itd.. ogólnie nauczyć się czegoś nowego. Wpłaciłem sobie szalone 10usdt na futures i dodałem zlecenie ethusdt perpetual x25.. jak doszło mi ROE do 98% to daje zamknij pozycje i zarobiłem szalone 0.1 usdt.. nie powinno byc raczej kwota wejścia+98%? Czy źle zamykam pozcyje?
  • 13
@Niukron: rozmiarpozycji = ilośćkapitałuzajakichceszotworzyć * dźwignia, imho jak chcesz się pobawić w budowanie kapitału z małej kwoty i ogólnie ci się to podoba to graj za mniej kapitału, około powiedzmy 10 - 25% i baw się w hedgowanie na innych parach/instrumenach, uśrednianie i realizowanie straty, żeby podnosić likwidację, dobra zabawa, i można zdobyć trochę wiedzy i zrozumienia jak te wszytskie likwidacje, średnie ceny i dźwignie
@eskobaar: o kurła, dopiero teraz ogarnąłem, że to nie mnoży po dodaniu pozycji. Ok dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie chce zrobić sobie też taki chellange jak jeden Mirek tutaj na tagu co chce zrobić z 10 usd jakaś poważniejszą kwotę. Dzięki za rady, może coś się z tego wykluje, a jak nie to zawsze wiedza i doświadczenie zdobyte ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niukron: jestem w trakcie takiego samego czelendżu ( ͡° ͜ʖ ͡°), tylko zaczynałem z większej kwoty, ale jeśli serio się chcesz "pobawić w inwestora" to nie graj całym kapitałem bo to hazard, a nie inwestowanie. I jakby pozycja była w dupie, to dawaj znać zawsze jakieś kombinacje fajne można porobić i próbować coś uratować. I Powodzenia miras ( ͡° ͜ʖ ͡°)