Wpis z mikrobloga

  • 5
1881 + 1 = 1882

Tytuł: Wojna Grzechu #1: Prawo krwi
Autor: Rochard A. Knaak
Gatunek: fantasy
Tłumacz: Dominika Repeczko
Wydawnictwo: Insignis
Ocena: ★★★★★

Pierwszy tom trylogii Wojna Grzechu, która dzieje się w uniwersum Diablo.

Miałem ogromne nadzieje co do tej książki, bo lubię uniwersum gier Diablo i ich fabułę, natomiast to co przeczytałem jest bardzo dalekie od książki, której oczekiwałem. Fabularnie jest kiepsko - nasz protagonista Uldyzjan jest farmerem, który zostaje oskarżony o zabójstwa, których nie popełnił i wtrącony do więzienia. Zostaje namaszczony niemal boską mocą. Po ucieczce z więzienia stara się powstrzymać hordy piekieł nawiedzające Sanktuarium. Towarzyszą mu przyjaciele i nowo poznana miłość.

Liczyłem na rozwinięcia wątków znanych z Diablo, natomiast się ich nie doczekałem, bo pierwszy tom trylogii jest poświęcony w głównej mierze Uldyzjanowi. Mam nadzieję, że w kolejnych tomach będzie lepiej. Główny bohater jest potwornie irytujący, nie ma najmniejszego powodu, żeby się z nim utożsamiać, czy chociażby mu kibicować. Jest naiwny i głupi, #!$%@? się od pierwszego wejrzenia w kobiecie, która z początku wydaje mu się być zjawą. Zabija demony z wybitną łatwością, co sprawia, że przestają być takie straszne jakie nam autor próbował opisać. To trochę wpisuje się w styl zabijania potworów w grze, ale nie oszukujmy się nasz protagonista dostał swoje moce dosłownie chwilę temu i przynajmniej na początku, nie powinien znać i umieć wykorzystać całego swojego potencjału.

Dam szansę drugiemu tomowi, bo chcę w końcu przeczytać to, po co sięgnąłem po tą serię, na ten moment pierwszy tom mi tego nie dał, nawet nie próbował obiecywać.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #czytajzwykopem #legimi
ali3en - 1881 + 1 = 1882

Tytuł: Wojna Grzechu #1: Prawo krwi
Autor: Rochard A. Knaak...

źródło: comment_16335401433g1EWMo4DAmPfjbYvfJ8Wf.jpg

Pobierz
  • 7
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★ (5.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 360

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Dziedzictwo Posłańca (Peter V. Brett)
2\. Diablo. Wojna grzechu: Smocze łuski (Richard A. Knaak) - najnowsza recenzja usera cielo ★★★★
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ali3en: Ale mi narobiłeś ochoty!
Co jakiś czas przychodzi mi do głowy, żeby spróbować tych książek. Spodziewam się po nich dokładnie tego, co napisałeś, ale i tak to kiedyś zrobię.
Z sentymentu, bo w Diablo młóciłem tyle, że gdybym ten czas poświęcił na coś istotnego, mógłbym wtedy pewnie zdawać w tej dziedzinie egzaminy czeladnicze. Ale ja to jak ja, kolega był lepszy. Nie zdał kiedyś w liceum, bo za bardzo był
@George_Stark: ja też zacząłem ją czytać z sentymentu do gier i dlatego, że niedawno znalazłem dobrą promocję na całą trylogię, oczywiście później się okazało, że jest na Legimi :(