Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem laptopa. Budżet do 4k. Używka ofc. Moje wymagania, to żeby posiadał cechy ultrabooka ale z multimedialnymi funkcjami: to znaczy, żeby miał wysokiej jakości procesor, powiedzmy powyżej Intela 7 gen ale miał również kartę graficzną, bo jak widzę, że na zintegrowanej przy tytulach ciągną parę klatek na sekundę, to mnie to przeraża. I koniecznie powyżej 16gb.

Będę używał na nami Linuxa, VM gdzie będę miał windowsa sporadycznie do gierek, jak również będę programista systemów w wbudowanych.

Co miraski polecacie? Mam na oku albo lenovo X1 carbon albo Dell xps 9570. Co myślicie?

#informatyka #pcmasterrace #komputery #pytaniedoeksperta
  • 8
  • Odpowiedz
wow. Serio?


@myron_bolitar: tak komponentowo mówiąc, to właściwie za taki budżet masz nówkę o świetnych parametrach. Wiem, że to może być inny target. Pomijam, że to gamingowe, nie każdemu się podoba itp, ale koncetruję się tylko na komponentach: https://www.pepper.pl/promocje/laptop-acer-nitro-5-156144hzryzen-5-5600h16gb-ram512gbrtx3060w10-443584
Zachodzę więc w głowę jak ktoś mógłby wydawać właściwie tyle samo na kilkuletnie używki, ze śladami użytkowania, obardzone ryzykiem awarii i do tego o rząd wielkości mniej wydajne.
  • Odpowiedz