Wpis z mikrobloga

a masz pojęcie co to znaczy wynajem okazjonalny i z jakimi obowiązkami się wiąże zarówno ze strony wynajmującego jak i najemcy? TYPIE


@HeadHunterz69: najem okazjonalny w obecnych czasach (przez ustawy/przepisy covidowe) nie działa tak jak działał przed. Więc nie ma nic dziwnego w tym, że właściciel odsiewa robactwo.
To jego mieszkanie i jeszcze ma prawo decydować komu wynająć, a komu nie. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@HeadHunterz69 na zachodzie standard - referencje od poprzedniego landlorda plus referencje z roboty, sorry, też bym się sral gdybym w tym państwie miał komukolwiek wynajmować mieszkanie :)
  • Odpowiedz
@HeadHunterz69: Nie dziwi mnie to. Też bym wolał wynajmować tak a nie jakimś nierobom co nagle mogą przestać płacić i nic z tym nie zrobisz. U nas jednak nie ma takiego braku jak na zachodzie by można było sobie na to pozwolić więc wynajmujący nie mogą normalnie takich warunków rzucać.
  • Odpowiedz
@HeadHunterz69: Moze nie “referencje” ale potwierdzenie stałego zatrudnienia i zdolnosc kredytowa to jak najbardziej normalna sprawa przy wynajmowaniu mieszkania w stanach
  • Odpowiedz
@HeadHunterz69: coraz częstsze teraz, obwarowują się jak mogą - przyjaciółka musiała podawać nr telefonu do pracodawcy w celu potwierdzenia. Normą też jest, że musisz wykazać gdzie w razie czego się przeniesiesz.
  • Odpowiedz
@HeadHunterz69 w Nowej Zelandii przy wynajmie:
3 referencje z poprzednich prac.
3 referencje od poprzednich wynajmujących.
3 referencje od znajomych.
Do każdej referencji kontakt telefoniczny i mailowy obowiązkowo - dzwonią do wszystkich.
Pasek z wypłaty.
Kontakt do pracodawcy.
Lista pojazdów z numerami rejestracyjnymi.
  • Odpowiedz
@HeadHunterz69: pewnie źle doświadczenia z poprzednim najemcą.

Z tego co mi wiadomo to nie ma dzisiaj większych problemów, aby znaleźć mieszkanie. Jak nie znajdzie nikogo to nie zarobi. Jak chodzi o wynajmowanie mieszkań w instytucjach to zdolność + BIG jest weryfikowany.
  • Odpowiedz
@HeadHunterz69: Ile za najem tego mieszkania? Bo 3k kaucji wydaje mi się dużo, zważając że zazwyczaj wynajmujący tak kombinuje żeby większości tej kaucji nie zwracać. Mi kiedyś policzyli 300zł za umycie okien.
  • Odpowiedz
@HeadHunterz69: ta. mamy w kamienicy taka rodzinę. Babcia, syn, córka i dwójka dzieci. Pracują. Wyglądają normalnie. Od 4 lat nie płacą. 3 lata procesu sądowego, bo wzieli zręcznego adwokata. Od kilku miesięcy prawomocna eksmisja. I co? Nic, bo jest covid i nie można eksmitować.
  • Odpowiedz