Wpis z mikrobloga

@mlesz: @sadowiak: @piperek: A gdzie macie zamontowaną centralę? Ja mam na nieogrzewanym strychu, w prawdzie jest zrobiona obudowa i izolacja, ale powiedzmy sobie prawdę, że to g. daje. W zimie temperatura jest tak jak na zewnątrz, różnica jest taka, że nie ma takich szybkich wahań. Ciepłe powietrze z wywiewu ogrzewa to pomieszczenie, ale jednocześnie energia jest marnowana i nawiew nie jest taki skuteczny. Gdy na dworze jest -20*C to
@Hajo86: Mam rekuperator w kotłowni. Jest tam cieplutko. Najzimniejszy nawiew podczas największych mrozów miałem w okolicy 16 stopni. Przeważnie jednak zimà jest ok 19. Latem w dni upalne nawiew osiągał nawet 25 stopni.
@Hajo86: To jest temperatura tylko w reku. Jesli kanały od reku do nawiewów masz dosyć długo poprowadzone strychem to faktyczny nawiew może być chłodniejszy
@mlesz właśnie skłaniałem się ku thessli bo ma w ofercie wymiennik entalpiczny i byłem ciekaw tych rewelacji w praktyce. A oprócz tego z samą jakością i ilością świeżego powietrza nie ma problemu ?
@po_prostu_ja: Prawdę powiedziawszy to nie wiem jaki mam konkretny model centrali. Nie mam w domu żadnych problemów z wilgotnością. Nie jest sucho, ani nie jest wilgotno. Jak mieszkałem w bloku, to często na oknach na dolnej części szyb skraplała się woda. W domu nigdy niczego takiego nie zaobserwowałem. Nie mam żadnego nawilżacza ani osuszacza. Parkiet nie pracuje zimą w jakiś mocno widoczny sposób.