Wpis z mikrobloga

@heniek_8: A nie było lekkiego przymrozka poprzedniej nocy? Jak zaczęła żołknąć zaraz po przeniesieniu to wygląda na to, że nagłe przeniesienie z chłodnego do ciepłego dało jej w kość. Cytryna lubi stabilne warunki. W domu jest ciepło, potrzebują też więcej światła. Może to takie gdybanie, ale pasuje.
@Leel00: ona była taka żółtawa już wcześniej, to raczej nie jest kwestia przeniesienia do domciu, tylko nie wiem co
dobrym sposobem byłoby jej dać do ziemi taką "kroplówkę" dla cytrusów?
@Leel00: na wiosnę kupione, już przeżywało taki kryzys że parę liści odpadło, potem w lecie nagle wystrzeliły świeże pędy i nawet dwa owoce urodziło (małe zielone cytrynki jak śliwki :)
przesadziłem do większej doniczki (po choince :) ale nie dbałem o dobór gleby

czyli może przeczekać do wiosny (jak wytrzyma) i przesadzić do dobrego podłoża?
@heniek_8: Ja mialem coś podobnego ze swoją mandarynką jak zacząłem ją podlewać wodą z kranu. Liście zbladły, zrobiły się bardziej miękkie. Okazało się że pH gleby przez zasadową wodę się podniosło a że to cytrus to lubi kwaśne gleby. Wymienilem ziemie, dałem jej odżywkę zmieszaną z fusami z kawy(zakwaszają) i do tej pory pięknie rośnie. Teraz podlewam wodą z filtra. Mam ją od pestki z owocu, a obecnie ma około 70