Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś spec od sprzętu Hikvision? Kupiłem dwa panele wewnętrzne do wideodomofonu oraz jednostkę zewnętrzną DS-KV8113-WME1(B). Panele wewnętrzne i jednostka zewnętrzna ma dwa przekaźniki do sterowania furtką/bramą. Gdzie powinienem podłaczyc bramę wjazdową? W domu czy do jednostki zewnętrznej? Ma to wogóle znaczenie czy jak mi wygodniej? #hikvision #domofon #instalacje #elektronika
  • 4
@gilu: jeżeli masz jak podłączyć do jednostki wewnętrznej to zawsze tak jest bezpieczniej - w przypadku zniszczenia jednostki zewnętrznej nie ma możliwości otworzenia bramy czy furtki poprzez zwarcie przewodów od sterowania bramą/elektrozaczepu. Co prawda zawsze można przeskoczyć, ale to zawsze mniej wygodne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ArekJ dzięki, od tej strony nie kombinowałem. Mam możliwość podłączyć i tak i tak. Bardziej się zastanawiałem jak to zrobić żeby działało, w sensie sterowania z telefonu, panelu wewnętrznego itd. Jeżeli to nie ma znaczenia, to podłączam do jednostki wewnętrznej bramę wjazdową, a furtkę do zewnętrznej bo bliżej do elektrozaczepu. Dzięki!
@gilu: nie powinno mieć to znaczenia i powinno działać wszędzie bo to przecież w jednej sieci działa. No, ale ręki sobie nie dam uciąć bo wideodomofonów marki Hikvision akurat nie montowałem. W innych markach (np. DoorBird) tak to działa, więc zakładam, że u nich też.