Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@kimikini Java, c++, python- na te języki podejrzewam jest mnóstwo ludzi. Gdzieś tam planuje sobie poświęcać 30h tygodniowo na naukę, żeby za rok mieć już jakas podstawę do startowania na juniora. W wyżej wymienionych językach nie mam szans bez studiów, prób wejścia wydaje mi się za wysoki. Ale to tylko mi się tak wydaje..
  • Odpowiedz
@Nights: no niby spoko ale przeważnie jest to utrzymanie jakiegoś legacy systemu. Pracowałem ostatnio w firmie co miała soft w rubym i dyskutowano o migracji na pythona/jave bo był już problem ze skalowaniem
  • Odpowiedz
@Nights: @Zwierzak24: @Zwierzak24: rails developer here, z mojej autopsji: praca jest, w ofertach można przebierać, pewnie juniorzy mają trudniej odrobinę, jednak imho perpsektywiczny język i nie umrze za szybko, masa start-upów i ogólnie MVP jest robiona w railsach bo pozwalają na ekspresowe wręcz tworzenie. A z tym skalowaniem to nie wiem o co wszystkim chodzi, w railsach się elegancko wszytsko skaluje i raczej nie ma problemów przy sensownym rozbiciu
  • Odpowiedz
@Nights: @Zwierzak24: @eskobaar: też rails dev here, i potwierdzam co kolega mówi, ale dodam trochę od siebie :v

Tworzymy aplikacje w Railsach, zawsze bleeding edge, nie żadne legacy na kiju. W ogóle w Railsach powstaje dużo nowych aplikacji, bo można je pisać szybko i wygodnie xD Znajomi którzy też pracują w Railsach mówią że ich firmy regularnie robią upgrade do najnowszych wersji, więc nie należy się bać obcowania ze
  • Odpowiedz
@Barcol
@Nights zdarzało mi się spotkać z ofertami gdzie firmy były w stanie zatrudnić kogoś kto umie programować w czymkolwiek, byle chciał się uczyć rubyego railsow. Ogólnie to polecam stronkę rubymonk.com dużo takich specyficznie rubyowch rzeczy tam jest. Warto zrobić sobie jakiś projekcik webowy relatywnie szybko.
  • Odpowiedz
@eskobaar: @Barcol: @eskobaar: No Panowie, z tymi ofertami pracy to bym nie szalał. W całym trójmieście właśnie widzę może z kilka ofert (z czego żadnego dla juniora). Może taki okres stagnacji, nie wiem :/

A co do pytania OPa: oj nie znam byczq

@Barcol: to dzięki xD
Ale wartościowa wypowiedź, dziękuję!
  • Odpowiedz
@Nights: Ja z Krakowa więc tutaj wszystkiego jest więcej, jeżeli chodzi o IT. Tak wygląda samo JustJoinIT obecnie: [pic rel], a należy pamiętać że najwięcej ofert to dają rekrutywki na priva, a nie żadne mapy na kiju.

W kwestii pracy dla juniora to z tym jest niestety wszędzie ciężko, ale generalnie całkiem dużą skuteczność osiąga pisanie samodzielnie do startupów które robią coś w Railsach że bardzo chciałbyś tam odbyć staż xD
Barcol - @Nights: Ja z Krakowa więc tutaj wszystkiego jest więcej, jeżeli chodzi o IT...

źródło: comment_1634032508css6mMK0bwq7YBjmajFQ8B.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Java, c++, python- na te języki podejrzewam jest mnóstwo ludzi


@Nights: Z javą i pythonem się zgodzę, c++ taki popularny nie jest wśrod zaczynających, stare wyjadacze tam siedzą, ale raczej trudniej wejść przez wymagany zakres umiejętności niż przez konkurencję.
  • Odpowiedz