Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, siostra przymierza się do kupna mieszkania we #wroclaw, myślałam, że coś tam jej dołożę, ale ceny są kurczę nie wiem skąd, bo chyba nawet nie z Księżyca. 30m2, w miarę przyzwoita lokalizacja, 500k. Powiedzcie mi, kto te mieszkania kupuje? Przecież nawet dla programisty 10k to jest sporo, a większość ludzi nie jest programistami (tak, wiem, jak ktoś nie pracuje w IT to jest samemu sobie winnym leniem i idiotą). No komu oni je sprzedają, bo nie ogarniam już, to jest jakiś absurd.

#zalesie
  • 54
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Chcesz powiedzieć, że w miejscach, które wymieniłem wszystko kosztuje ponad 10k za metr? Widać, że z siostrą jedne geny macie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ogau: Przecież takie mieszkanie ma beznadziejny rozkład. Jeden pokój i aneks kuchenny, nie wiem kto jest w stanie tak mieszkać. :(

No i nie bardzo rozumiem czepiania się zarobków. Kto ma niby w mieście mieszkać, fundusze inwestycyjne? Rozumiem gdyby pracowała w Starbucksie i nie miała żadnych większych aspiracji, ale wywalasz z miasta osobę po politechnice z doświadczeniem w przydatnej, jakby nie było, branży? No serio, kto ma w takim razie mieszkać
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Sam jestem po politechnice i mieszkam na Wojszycach xD

Wolałem tak, niż spłacać kredyt Janusza i odkładać kolejne 10 lat na kawalerkę w centrum.

Jakiego układu oczekiwałaś po 30 metrach? 3 pokoi?
  • Odpowiedz
@Ogau: Zdarzają się duże lepsze układy, dwa pokoje i osobna kuchnia. Fakt, że współcześnie deweloperzy wolą niepraktyczne rozkłady, stąd sama wolałabym raczej starsze budownictwo, mieszkanie w kamienicy itp.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: czekam na plan mieszkania, bo to będzie dobre xD. Łazienka 4 metry, kuchnia osobna 5 metrów i zostaje nam 21 metrów na przedpokój i 2 pokoje. Najs xD
  • Odpowiedz
Ceny są chore.


@artysta-plastik: ale jest zróżnicowany cennik. Są takie za 6k za metr, za 9k czy 21k.
Po prostu trzeba mierzyć siły nad zamiary i nie wydawać więcej niż się ma albo zakasać rękawy i zapierniczać nadgodziny czy znaleźć nowe zlecenia na sfinansowanie potrzeb
  • Odpowiedz