Wpis z mikrobloga

Cześć,
mam pytanie skierowane do osób, które miały bądź mają tekstylny strój na moto w kolorze białym lub białymi elementami.

Jak po kilku sezonach wyglądały Wasze stroje (głównie białe elementy)? Jak z łapaniem plam i ich spieraniem? Czy z perspektywy czasu zdecydowalibyście się jednak na ciemne?

Już w dwóch sklepach odradzano mi zakup białego, argumentując właśnie tym, że w przypadku tekstyliów bardzo ciężko później o to zadbać a z biegiem czasu ta biel i tak przestanie być biała a co za tym idzie - estetyczna, ponadto wszelkie plamy (od owadów czy inne) stają się udręką.

Dodam, że jeszcze nie jeżdżę, dopiero niedawno zdałem prawko i nie mam żadnego doświadczenia z tym związanego, dlatego chciałem nieśmiało zapytać o Wasze doświadczenia.

Dzięki wielkie i pozdrawiam.
#motocykle
  • 16
@Brezen mam jasne ciuchy. I miałem motocykl przy którym musiałem czasem dłubać w trasie.
Teraz ciuchy są w plamy i nie da się ich doprać.
Mam to w dupie. Wolę żeby było mi trochę chłodniej.
No chyba że chcesz wyglądać do koniecznie czarna skóra z miliardem sliderów.

Różowa ma moto w którym nie musi dłubać i też ma jakieś plamy (mniejsze i mniej ale ma). A teraz zaczęła jeździć trochę w terenie
@Brezen: białe będzie się brudziło - to fakt. Będzie po jakimś czasie szare. Plamy z owadów spierają się tak samo jak z czarnego, dodatkowo owady "świeże" widać na czarnym bardziej (serio). Ze skórą nie miałbym problemu, ale tekstyl wolałbym raczej szary.
@Isra: z tego co wiem (chociaż ja właśnie też zielonek), ze skórą nie byłoby problemu. Natomiast białe tekstylia z tego co jak się okazuje wszyscy mówią będą szarzeć tak czy owak. Wszelkie zbieranie plam plus warunki atmosferyczne robią dodatkowo swoje.
Czytałem w necie o preparacie marki S100 o którym też mówiono mi w sklepie, że dobry do prania tekstyliów ale cudów nie ma co oczekiwać.
@Isra: impregnuje się, pewnie, ale jakoś specjalnie to nie zmienia sytuacji. Można jakąś warstwę hydrofobową wrzucić, ale syf na kurtce to głównie pył z jezdni.

W sumie źle napisałem wcześniej: jasne brudzi się tak samo jak ciemne, ale widać bardziej.
Mam szarą kurtkę meshową, widać na niej brud, ale przynajmniej dzięki temu wiem, że już pora na pranie. Na czarnej bym tego nie widział.
@Isra Jak sobie zaimpregnujesz białe tenisówki i pójdziesz pobiegać 2h w blocie to one białe pozostaną? Wszystko fajnie gdyby kurtka nie musiała być przeciwdeszczowa - materiał jakoś dopierzesz, ale cała powłokę dość szybko szlag trafi.
@Brezen prałem w nikwaxie, oddawałem do pro pralni. Jeden wuj. Ważne żeby nie śmierdział i tyle.
Chcesz jeździć czy wyglądać?

Mam znajomego co na wyjazd do miasta ubiera się w cały szpej enduro... Nie ważne że na asfalcie to mi gowno da, ale wygląda poważnie. No i kosta na asfalt też musi być.
@emissary: @AdamES: @MisPalkis @Tylko_noc: : Doprecyzuję, że szukam kurtki (i do tego spodni, najlepiej z tej samej serii co kurtka), które posłużą mi jak najdłużej, w miarę uniwersalne na różne warunki atmosferyczne czy temperaturę.
Stąd mam na oku cos z podpinkami i membranami, które można wypinać, oraz z systemem wentylacji.

Tekstylia interesują mnie dlatego, że skóra kojarzy mi się bardziej sportowo z za*****alaniem po torze (jak wspominałem, jestem świeżo
Brezen - @emissary: @AdamES: @MisPalkis @Tylko_noc: : Doprecyzuję, że szukam kurtki (...

źródło: comment_1634063041eQIdtbnMbEdelMkO8SmPK0.jpg

Pobierz
@Brezen: jak zaimpregnujesz przed sezonem i będziesz w miarę dbał to kurtka będzie wyglądać dobrze. Wiadomo, że może szarzeć no to materiał podatny na działania atmosferyczne. Miałam w swoich rękach kurtkę Patrol jasną praną i impregnowaną preparatami s100, małe, świeże plamki z krwi zeszły uniwersalnym preparatem myjącym czyli motulem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Brezen nie ma ciuchów uniwersalnych. Tanie membrany przemakają. Do tego membrana pod spodem a mokra kurtka na wierzchu. Co będzie w przypadku kilku dni na moto? Albo laminat gore za miliardy monet albo kondom na ciuchy.
W przyszłym roku chce zrobić eksperyment i jeździć w meshu + softshell pod spód w chłodne dni + kondom na deszcz i do tego spodnie z laminatem.