Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak dziecięciem/młodzieżą byłem to podróż do #wroclaw z południa #dolnyslask to była wyprawa na pół dnia. Pociąg momentami jechał 20-30km/h i nikt normalny nie brał pod uwagę #pociagi na tej trasie. Jak studiowałem na wschodzie polski to klasycznie było do wrocka autobusem albo samochodem i dopiero potem jako tako koleją się jechało dalej.
Dlatego mega się cieszę i korzystamy (razem z różową i #dzieci ) z kolei jak chcemy zrobić sobie wypad do wro to tylko pociągiem. Pomijając katastrofalne zakorkowanie A4, jest po prostu wygodniej.
Kurła zaczęło to brzmieć jak propagandowy wpis za 60gr opłacony przez KD xD
Ale obczajcie to: o 8 rano wyjechaliśmy z #walbrzych, o 9 byliśmy na miejscu, potem do ogrodu botanicznego, bąki coś niedomagały, więc szybciej wróciliśmy wcześniej i o 13 byliśmy w domu. Jak dla mnie to osom (ʘʘ)
Pobierz
źródło: comment_1634101673gTYN8NKdAMLhOSNPRh46nw.jpg
  • 63
@OmgLolWtf: Oczywiście, że autem wygodniej, ale są też wady: korki, szukanie miejsca postojowego, ciągła potrzeba skupienia na drodze, brak możliwości napicia się piwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego dochodzi jeszcze świadomość, że mamy jedne z najbardziej śmiercionośnych dróg w Europie. Sumarycznie wychodzi, że jednak może w aucie jest wygodnie, ale uwzględniając komfort psychiczny, mniejsze szanse na stanie pare h w korku na A4 itd. to ja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@acidd: @PurpleHaze: KD to najgorszy syf w porze, której jeżdżą ludzie nie na urlopie - miliard ludzi wchodzi sobie na głowę, na wakacjach 100 rowerów i możesz zapomnieć, że wysiądziesz na stacji innej niż końcowa.
Od lat nie potrafili dostawić wagonów, bo przecież jakoś ludzie się mieszczą, cnie?
@kanciak12: ja we wrześniu wracałem pociągiem ze Szczecinka do Częstochowy, miałem być na miejscu o 15, a byłem o 17:30 bo jakiś pan nie zatrzymał się na takim śmiesznym czerwonym znaku i przytulił się z pociągiem. Czasowo by było prawie jak podróż samochodem, tylko jak coś się #!$%@? na drodze to tego nie ominą xD
@Izanagi013: Ale jak mają dostosować ilość wagonów jak jeżdżą ezt? XD KD ma ograniczone możliwości taborowe, ale lepią połączenia z tego co mają. Podejmują pewne kroki w celu usprawnienia podróży min, Wymieniając się taborem (w wakacje jeździł en-57al z zachodniopomorskiego) czy kupując wagony towarowe z zamysłem przerobienia ich na wagony z miejscem na rowery (Nie mam pojęcia jak oni chcą to ogarnąć technicznie).
@Izanagi013: Plus ludzie nie lubią przesiadek i do takiej polanicy wolą jechać #!$%@? po sufit szt zamiast elegancko chwilę później impulsem jak biały człowiek z przesiadką w Kłodzku. Część z tych problemów rozwiążą też hybrydy bo są dłuższe niż szt które KD ma obecnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@acidd: no właśnie to co koleje dolnośląskie to regionalne
mają swój obszar po którym jeżdżą

u nas w poznaniu mamy koleje wielkopolskie i też jest zajebiście
pamiętam jak kiedyś te pociągi wilgotne, #!$%@? i śmierdzące jeździły, a teraz elegancko, czysto, nowocześnie i przeważnie punktualnie
@acidd Haha ja z Jaworzyna Śląska do Wrocławia gdy bylem mlody to jeździłem czasem prawie 1,5h z matką i była to wieczność. Teraz to jest 40min. Jedyny minus to że duzo ludzi się przerzuciło na KD i jest ciągle ścisk. Też przez to co się dzieje na A4 i na wjeździe do wro odechciewa się używać auta. Mam nadzieję że pomyślą o dodatkowych wagonach bo ostatnio jest już możliwość płacenia karta co
@marcin_k jak najbardziej też masz rację. Wybieram auto na tej trasie z tego względu, że nie ma bezpośredniego połączenia kolei do mojego miasta rodzinnego, no i właśnie nie jestem ograniczony czasowo i wyjeżdżam o której chce.
Ale gdyby było bezpośrednie połączenie to pewnie nie raz wybrałbym pociąg wlansie ze względu na to że można xx rzeczy porobić po drodze i nie trzeba się skupiać na drodze
@acidd: skandalem jest to, że byłe miasto wojewódzkie Legnica nie ma połączenia bezpośredniego z Wałbrzychem i Jelenią Górą. To jest jakieś nieporozumienie totalne, jak widzę nowiutkie KD w Szklarskiej gdzie ludzie wysiadają z rowerami z Wrocławia to mnie szlag trafia...