Wpis z mikrobloga

  • 1405
To jest niesamowite że te zdjęcia dzielą 3 miesiące, dokładnie w lipcu postanowiłam udać się do dermatologa. Od lat miałam trądzik, którego nie potrafilam na własną rękę wyleczyć. Wydawało mi się że z wiekiem mi przejdzie, ofc tak nie było. Trafiłam na super dermatolog, która od razu dała mi antybiotyk i wskazówki jak dbać o moją tłustą skórę. Nie dość że dziś mam prawie idealną cerę to jeszcze mniej zbiera się sebum. Jeszcze zostało mi usunięcie kwasami blizn i mogę przestać używać podkładów i pudrów ( ʖ̯) Co więcej te leczenie nie kosztowało mnie krocie.
Na pierwszej wizycie zapłaciłam:
130 zł za wizytę lekarską
~ok.200 zł leki : Tetralysal i Acnelec w kremie

Na drugiej wizycie:
130 zł wizyta
170 zł leki : Tetralysal I Acnelec w żelu

Ogólnie to antybiotyk zażywałam przez 3 miesiące. Przez pierwszy miesiąc brałam dwa razy na dobę, później pani dermatolog zmniejszyła mi o jedną na dobę. Do tego zalecała żeby przemywać twarz rano i wieczorem emulsją- Cetaphilem EM, co uważam że dla mnie to jest najlepszy produkt do twarzy, nie kosztuje miliony monet a potrafi zdziałać cuda. Oczywiście antybiotyk brałam z cynkiem. Ograniczyłam mleko i inne produkty mleczne oraz słodycze (przynajmniej na wieczór).
Na zdjęciu po prawej mam lekki krem BB.
Zachęcam do leczenia trądziku i nie bagatelizowania tak jak ja to robiłam. Byłam mega głupia i jednocześnie było mi szkoda kasy, a nie zdawałam sobie sprawy ile wydawałam na "eksperymentalne" maści, leki, toniki itp. Które nic mi nie dawały.

#tradzik
Efka585 - To jest niesamowite że te zdjęcia dzielą 3 miesiące, dokładnie w lipcu post...

źródło: comment_163413522184rCuXq1F5hvPJjrk3NgKI.jpg

Pobierz
  • 240
@husqvarna pierwszy miesiąc:
Rano:
Tabletka tetralysalu + jedna tab cynku
Umycie twarzy cetaphilem
Grubszą warstwa posmarowałam maścią acnelem w kremie

Wieczór to samo

Drugi i trzeci miesiąc:
Rano Umycie cetaphilem twarzy
Gruba warstwa acnelu w żelu
Na Wieczór jedna tabletka tetralysalu + cynk
I znowu Umycie twarzy cetaphilem
dzieje ze moja dermatolog wiedziala co robi. Zaproponowała mi po skończonej kuracji żebym zapisała się do kliniki na kwasy na blizny i utrzymanie efektu


@Efka585: moja sugerowała to samo xD no ale bądź dobrej myśli, może akurat u Ciebie będą dobre efekty. Ale jeśli ten lek nie pomoże to nie baw się w kolejne kuracje, przeszłam łącznie 3 takie "cykle", w końcu się wkurzyłam i więcej do tej dermatolog nie poszłam.