Wpis z mikrobloga

Potrzebuję wymienić grzejnik na mniejszy. Nowe budownictwo więc mam możliwość zakręcenia zaworu do mieszkania. Muszę ściągnąć zawór odcinający powrotny i termostatyczny gdyż nowy grzejnik będzie wisiał wyżej czyli z instalacji planuję przedłużyć rurki pex do góry do zaworów, które będą przy nowym grzejniku.

Nie wiem czy dobrze myślę jak prawidłowo spuścić wodę żeby nie było niespodzianki.
Najpierw zakręciłbym główny zawór do mieszkania. Później zawory termostatyczny i odcinający na starym grzejniku i spuściłbym z niego wodę. Następnie muszę ściągnąć te zawory. I teraz pytanie. Ujście z rurek w łazience znajduje się na wysokości ok 1m więc tylko jeden grzejnik w mieszkaniu znajduje się nieco powyżej tej wysokości.
Jak ściągnę zawory to pójdzie mi woda z całej instalacji z mieszkania czy tylko zejdzie trochę z tego jednego grzejnika żeby wyrównać poziom?

#hydraulika #majsterkowanie #remontujzwykopem #remont #budujzwykopem #kaloryfer #grzejnik #ogrzewanie
  • 20
@spaedesz: tylko zakreć oba zawory główne. Wystarczy, że w domu zakrecisz ten jeden grzejnik, który jest powyżej. Z tego grzejnika w łazience spuszczaj sobie wodę na odkręconych zaworach, to zejdzie ci też ciśnienie z instalacji przy okazji.
@spaedesz: zakrecasz jeden na zasilaniu i na powrocie.
Nie wiem co to za zawór ten "niżej" na zdjęciu, ani jak się go zakręca (wygląda jakby brakowało pokrętła), ale przed nim jest chyba jakiś zawór zwrotny. Cyknij z boku fotkę tego mosiężnego elementu vis a vis ciepłomierza. Jak jest gdzieś na nim strzałka, to jest to zawór zwrotny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spaedesz: wezwij hydraulika. Co zrobisz jak już skończysz pracę? Jak (czym) napełnisz obieg wody, nim odkręcisz ponownie główne zawory do pionu? Czy po prostu beztrosko zapowietrzysz pion i kaloryfery u innych w pionie?