Wpis z mikrobloga

Instalacja #farcry6 na #ps5 39 GB danych z płyty, 38GB patcha z neta. Czasem się zastanawiam czy nie mogliby dawać zwykłych płyt CD z programem rozruchowym, a reszta i tak byłaby z neta, skoro i tak patch zastępuje praktycznie cały content #farcry
  • 15
@Narmol: To prawda, z tym że wersja z płyty musi być niegrywalna skoro patch tyle waży. Co sprawia że w praktyce i tak musisz poczekać aż gra się zaktualizuje.
@Marcines: Oby nie. Pudełka to ostatnia ostoja normalności w grach. Jak się ich pozbędziemy to dojdziemy do patologii rynku gier na PC.

Co ty pierd*lisz xD Gry na PC są bardzo tanie jedyny minus to dużo launcherów ale konsoli to raczej by nie dotyczyło
@rav2: Gra dostała bardzo dużą łatkę w dniu premiery, ot normalka dla niedorobionych gier Ubi. Ja wersje pudełkowe kupuję po to żeby mieć grę na własność i móc zrobić z płytą, co mi się tylko podoba, nie po to żeby nie trzeba było ściągać dużej ilości danych.
@rav2: Przecież to już jest standard. Gra jest ozłacana na pewnym etapie i idzie do tłoczni, a później biorą się za poprawki aby zdążyć na day one patch ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@DESiGNER86: Zdaję sobie z tego sprawę. Jednak w praktyce okazuje się że na premierę i tak trzeba pobrać grę z neta więc jak dla mnie to mogliby dawać CD z licencją. Obcięliby tym koszty a gracze i tak nie zauważyliby różnicy.
@DESiGNER86: Dlaczego bez poprawek? Bez poprawek masz przy obecnym rozwiązaniu, jak nie zaktualizujesz (czyli bez 0 day patcha niegrywalnej). W nowym dostawałbyś płytę z kluczem, a cała gra szłaby z neta (w najnowszej wersji). Przy sprzedaży po prostu sprzedawałbyś licencję na płycie.